Wzrośnie opłata za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice – Kraków BaliceFoto: Premia - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

Wzrośnie opłata za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice – Kraków Balice

Orzech
Orzech

Stalexport Autostrada Małopolska, spółka zarządzająca odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a podkrakowskimi Balicami, właśnie poinformowała o wygaśnięciu preferencyjnych stawek za płatności automatyczne. Wzrosną opłaty.

Od 16 stycznia 2024 roku zniesiona zostanie preferencyjna stawka opłaty za przejazd na odcinku autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem dla pojazdów kategorii 1 (z wyłączeniem motocykli) korzystających z płatności automatycznych, takich jak A4Go, Telepass i videotolling i wyniesie 15 zł w każdym punkcie poboru opłat. Obecnie opłata wynosi 13 zł w każdym punkcie poboru opłat.

A4Go, Telepass i wideotolling na autostradzie A4 Katowice-Kraków były już wcześniej promowane jako „nowoczesny i prosty sposób płacenia za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków” z „opłatami za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków z tablicą rejestracyjną”, a „opłaty za przejazd A4 Katowice-Kraków z odczytem tablic rejestracyjnych są dużo niższe niż dla płatności gotówką czy kartą”. To ostatnie zdanie za nieco ponad dwa tygodnie będzie historią.

REKLAMA