Znamy wykonawców kolejnego etapu drogi ekspresowej S1 Mysłowice – Bielsko-Białaźródło: GDDKiA

Znamy wykonawców kolejnego etapu drogi ekspresowej S1 Mysłowice – Bielsko-Biała

REKLAMA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację 12-kilometrowego odcinka od Dankowic do węzła Suchy Potok w Bielsku Białej. Chętnych na budowę drogi było dziewięciu wykonawców.
Wyboru najkorzystniejszej oferty dokonano 19 czerwca. Ponad miesiąc trwała kontrola uprzednia postępowania przetargowego, prowadzona przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, która nie wykazała żadnych uchybień i została zakończona wynikiem pozytywnym. Finalnie wykonanie zadania powierzono konsorcjum firm Mirbud S.A. (jako lider) i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. (jako partner). Wartość robót realizowanych w trybie "projektuj i buduj" wynosi 586 710 000 zł brutto. 

Co w zakresie prac?

W ramach tego etapu wykonawca wybuduje dwujezdniową drogę ekspresową z dwoma pasami ruchu każda, wraz z rezerwą pod trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe Stara Wieś i Suchy Potok, a trasa zyska Miejsca Obsługi Podróżnych, Obwód Utrzymania Drogi, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenie. Prace mają zostać zrealizowane w 33 miesiące od podpisania umowy. 
REKLAMA

To kolejny realizowany etap

Odpowiednio w maju i lipcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na dwa inne etapy inwestycji. Ponad 15-kilometrowy odcinek od węzła Oświęcim do Dankowic wybuduje konsorcjum firm PORR S.A. oraz Mota-Engil Central Europe S.A., za kwotę 989 751 443,10 zł. Natomiast wykonawcą 9-kilometrowej obwodnicy Oświęcimia została firma Budimex S.A., która zrealizuje zadanie za 467 674 827,51 zł

Droga S1

Docelowo droga ekspresowa S1 będzie mieć długość 135 km i połączy autostradę A1 na wysokości lotniska Pyrzowice ze słowacką autostradą D3 relacji Żylina – Skalite. Realizacja drogi S1 w całości znacząco poprawi jakość komunikacji w województwie śląskim, jak również stanie się ważnym połączeniem międzynarodowym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA