Znany deweloper przeprowadzi rozbiórkę budynku mieszkalnego w GdańskuPixabay

Znany deweloper przeprowadzi rozbiórkę budynku mieszkalnego w Gdańsku

mariusz.marcinkowski
Ogrodowa 5a
adresGdańsk, Ogrodowa 5a
inwestorSpravia Sp. z o.o.
projektantGrzegorz Ligor
REKLAMA

Deweloper Spravia dokona rozbiórki budynku mieszkalnego na parceli położonej przy ul. Ogrodowej 5a w Gdańsku. Firma uzyskała pozwolenie na prowadzenie prac. Powierzchnia działek, na których odbędą się działania to ponad 11 tys. mkw.

12 sierpnia 2022 roku deweloper złożył wniosek o pozwolenie na rozbiórkę do urzędu. Nie wymagał on jednak uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. 14 września 2022 roku Spravia otrzymała decyzję pozytywną na prowadzenie prac.

Rozbiórka budynku mieszkalnego wraz z 3 budynkami gospodarczymi, szklarnią oraz studnią z fundamentami przeprowadzona będzie na działkach nr 124 i 120. Ich łączna powierzchnia wynosi 11 183 mkw. Z kolei kubatura budynków do rozbiórki wynosi 494,4 metry sześcienne. Projektantem tego przedsięwzięcia został Grzegorz Ligor.

REKLAMA

Prace wyburzeniowe są w planach, jednak nie została ustalona jeszcze konkretna data. Nie wybraliśmy również wykonawcy prac. Działka przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową, jednak na obecnym etapie za wcześnie na jakiekolwiek szczegóły – informuje nas Andrzej Miś, rzecznik prasowy dewelopera Spravia.

Parcele, na których będą wykonywane prace rozbiórkowe znajdują się pomiędzy potokiem Strzyża oraz torowiskiem, po którym jeździ Pomorska Kolej Metropolitalna. Kilkaset metrów od miejsca planowanej inwestycji znajduje się przystanek PKM Gdańsk Brętowo.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA