7R sfinalizował sprzedaż 7R Park Szczecin oraz 7R Park Łódź West II Materiały prasowe

7R sfinalizował sprzedaż 7R Park Szczecin oraz 7R Park Łódź West II

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna wielka transakcja na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce. 7R sfinalizował sprzedaż 7R Park Szczecin oraz 7R Park Łódź West II. Nowym właścicielem obiektów została firma P3 Logistic Parks. Parki mają powierzchnię odpowiednio 61 450 mkw. i 34 420 mkw., oba są ukończone i w pełni wynajęte.

Dołączą one do portfolio nieruchomości P3 w Polsce, które liczy łącznie ponad 1 350 000 mkw. GLA w najważniejszych lokalizacjach logistycznych w kraju. Zakup pozwoli na kontynuację rozwoju portfolio P3 i dywersyfikację geograficzną, która jest możliwa również dzięki bankowi ziemi o powierzchni blisko 1 mln mkw. GLA.

P3 Logistic Parks koncentruje się na rozwoju własnego portfolio w oparciu o obiekty zlokalizowane na terenie całej Europy. Decyzja o zakupie parków magazynowych od 7R to element długoterminowej strategii rozwoju spółki. Łączna powierzchnia parków magazynowych to blisko 100 tys. mkw.

– Kontynuujemy strategię dywersyfikacji naszych nieruchomości na wszystkich kluczowych rynkach w Polsce, aby móc błyskawicznie odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Nieruchomość w Szczecinie wzmocni naszą pozycję na północy kraju, gdzie wcześniej byliśmy obecni tylko w Gdańsku. Równolegle zakup w Łodzi to doskonałe uzupełnienie naszego portfolio nie tylko w tym mieście, ale także szerzej - w Centralnej Polsce – mówi Bartłomiej Hofman, Managing Director, P3 Logistic Parks w Polsce.

Jakub Budych, Senior Transaction Manager, Capital Markets w 7R dodaje, że sprzedaż obiektów w Łodzi i Szczecinie to jedna z największych transakcji na polskim rynku od początku roku.

REKLAMA

– Transakcja potwierdza niesłabnące zainteresowanie inwestorów wysokiej jakości aktywami oraz płynność w segmencie nieruchomości magazynowych mimo wymagającego otoczenia ekonomicznego. Sprzedane parki magazynowe wyróżniają się miejską lokalizacją oraz wysoką jakością łącząc tym samym kluczowe aspekty z punktu widzenia najemcy oraz inwestora – komentuje Jakub Budych.

Park w Szczecinie składa się z dwóch budynków klasy A i położony jest zaledwie 2,5 km od centrum miasta oraz 3,5 km od miejskiego portu morskiego, który jest najszybciej rozwijającym się portem na południowym Bałtyku. Dodatkowo, droga numer 10 oddalona od parku o zaledwie 3 km, łączy Szczecin z Bydgoszczą i Toruniem oraz Warszawą. Równie dobrą lokalizacją cieszy się nowy magazyn w Łodzi z najbliższym portem lotniczym oddalonym o 5 km i centrum miasta w odległości 7 km. Autostrada A1 przebiega zaledwie 15 km od nieruchomości i łączy północ z południem kraju, a także krzyżuje się z autostradą A2 na północ od Łodzi. Oprócz bliskości sieci transportowych oba nowo nabyte parki certyfikowane są w systemie BREEAM na poziomie Very Good.

– Nabywając aktywa logistyczne w Szczecinie i Łodzi kontynuujemy nasze zaangażowanie w zaspokajanie zmieniających się potrzeb naszych klientów. Te dwie nieruchomości logistyczne są strategicznie zlokalizowane w pobliżu kluczowych węzłów transportowych i stanowią przykład wysokiej jakości nowoczesnych powierzchni, które zwiększają efektywność i zrównoważony rozwój naszych najemców. Jesteśmy dumni, że możemy poszerzyć nasze portfolio o w pełni wynajęte, certyfikowane w systemie BREEAM nieruchomości, dostarczając jednocześnie najwyższej klasy rozwiązania logistyczne w całej Polsce – dodaje Michał Skiba, Investment Manager, P3 Logistic Parks w Polsce.

W transakcji P3 doradzali Greenberg Traurig, Gleeds, Delta Simons oraz Marsh.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA