Castorama wprowadza się do 7R Park Łódź East I źródło: Materiały prasowe

Castorama wprowadza się do 7R Park Łódź East I

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA
Castorama, największa w Polsce sieć sklepów typu Home Improvement, prowadząca sprzedaż produktów budowlano-wykończeniowych przez internet oraz w 90 sklepach stacjonarnych na terenie kraju, wybrała nowoczesny obiekt logistyczny 7R Park Łódź East I. Łączna powierzchnia, jaką zajmie najemca to ponad 36 000 mkw. W procesie najmu Castoramę wspierała firma doradcza JLL.
Budynek w kompleksie 7R Park Łódź East I, przeznaczony na działalność Castoramy, składa się z przestrzeni magazynowej liczącej ponad 35 300 mkw. oraz części biurowej zajmującej około 770 mkw. Swoją działalność w obiekcie najemca rozpocznie już w lutym 2022 r.
– Nowoczesne centrum logistyczne w samym sercu Polski, z infrastrukturą drogową zapewniającą doskonałe połączenie z całym krajem, jest gwarancją wzrostu wydajności i efektywności procesów transportowych i magazynowych. Inwestycja daje możliwość realizacji zaawansowanych potrzeb logistycznych związanych z kluczowymi dla Castorama Polska projektami. Dzięki niej, możemy mieć pewność, że zagwarantujemy jeszcze szybszą realizację zamówień, co niewątpliwie przełoży się na jakość obsługi i satysfakcję naszych klientów – podkreśla Wojciech Gondek, dyrektor łańcucha dostaw i logistyki w Castorama Polska.
Atrakcyjna lokalizacja 7R Park Łódź East I, tuż przy zjeździe na autostradę A1, stwarza bardzo dobre warunki dla transportu międzynarodowego, krajowego i lokalnego. W pobliżu obiektu znajdują się przystanki komunikacji miejskiej, co zapewnia także komfort dojazdu pracownikom.
REKLAMA
– Łódź to dla nas strategiczna lokalizacja. Do tej pory wybudowaliśmy tu trzy duże parki logistyczne oraz dwa mniejsze magazyny sieci 7R City Flex Last Mile Logistics. Cieszę się, że atuty naszej łódzkiej inwestycji doceniła Castorama, lider sprzedaży produktów budowlano-wykończeniowych w Polsce, dołączając do grona klientów 7R. Lokalizacja i jakość naszych magazynów dają najemcom gwarancję prowadzenia swoich operacji w sposób efektywny i bezpieczny – mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.
Materiały prasowe
7R Park Łódź East I to nowoczesny park magazynowy złożony z trzech obiektów o łącznej powierzchni ok. 100 000 mkw. położny we wschodniej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Brzeziny. Wszystkie magazyny wchodzące w skład 7R Park Łódź East I spełniają normy budynków klasy A i dzięki zastosowanym rozwiązaniom proekologicznym, wpływającym m.in. na wzrost efektywności energetycznej, objęte są certyfikacją BREEAM.
– Cieszymy się z faktu, że już po raz kolejny firma Castorama, która jest liderem w swojej branży, powierzyła nam pozyskanie optymalnego rozwiązania dla swojego zaplecza magazynowego w Polsce Centralnej. W obliczu bardzo dużej dynamiki na rynku magazynowym zarówno po stronie popytu, jak i podaży kwestia prężnej współpracy była kluczowa. Castorama poszukiwała powierzchni, która byłaby dostępna w krótkim terminie, a to wymagało od wszystkich stron dużego zaangażowania i elastycznego podejścia. Nowoczesny obiekt 7R Park Łódź East I spełnił oczekiwania najemcy nie tylko względem terminów i wymagań jakościowych, za wyborem obiektu przemawiała także jego znakomita lokalizacja. Serdecznie gratulujemy Castoramie kolejnego kroku w ramach konsekwentnie rozwijanej polityki ekspansji – mówi Paulina Dziubińska, Senior Director w JLL.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA