WAGO ELWAG rozpoczęło budowę nowej fabryki pod Wrocławiem

WAGO ELWAG rozpoczęło budowę nowej fabryki pod Wrocławiem

Aglomeracja Wrocławska
REKLAMA
W podwrocławskich Wróblowicach ruszyła budowa nowej fabryki niemieckiego koncernu WAGO. Nowo powstała inwestycja przyczyni się do dalszego rozwoju i wzrostu firmy oraz zapewni nowe miejsca pracy dla około 200 pracowników. Obecny zakład we Wrocławiu przy ul. Pięknej, w którym zatrudnionych jest 600 pracowników, pozostanie w swojej dotychczasowej, niezmienionej formie i lokalizacji.
Dzięki rozbudowie WAGO ELWAG stanie się jedną z największych firm w swojej branży i będzie odgrywać znaczącą rolę jako pracodawca w Aglomeracji Wrocławskiej. 
Na 16-hektarowej działce we Wróblowicach, w gminie Miękinia, przy drodze krajowej nr 94 powstaną dwie nowoczesne hale produkcyjne każda o powierzchni około 6.000 m² oraz budynek socjalny. Nowa inwestycja zakłada najwyższe standardy dla komfortu pracy i efektywności energetycznej.
REKLAMA
Tak jak w przypadku pozostałych budynków firmy wykorzystana zostanie innowacyjna technika automatyki budynkowej WAGO. Po zakończeniu inwestycji łączna powierzchnia produkcyjna WAGO w Polsce wyniesie 21.000 m².

Termin zakończenia realizacji inwestycji zaplanowano na II kwartał 2017 roku.

Firma WAGO ELWAG wchodzi w skład międzynarodowego koncernu WAGO i jest obecna na polskim rynku od 1991 roku Siedziba firmy WAGO ELWAG, w której znajduje się biuro handlowe, hale produkcyjne oraz centrum szkoleniowe dla klientów znajduje się we Wrocławiu.
Obecnie firma WAGO zatrudnia na całym świecie przeszło 5 600 pracowników, 1 800 z nich w siedzibie spółki w Minden (Westfalia). Około 1 000 pracowników pracuje nad rozwojem wyrobów, w hali produkcyjnej oraz centrum badań w drugim zakładzie produkcyjnym w Sondershausen (Turyngia), otwartym w 1991 roku.

Artykuł opracowano na podstawie materiałów WAGO-ELWAG.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA