Gmina Miękinia pozyskała kolejne pieniądze na uzbrojenie terenów inwestycyjnych

Gmina Miękinia pozyskała kolejne pieniądze na uzbrojenie terenów inwestycyjnych

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Jest szansa na nowych inwestorów i dużo nowych miejsc pracy na terenie podwrocławskiej gminy Miękinia. Dzięki pozyskaniu kolejnych pieniędzy z UE, do końca 2019 roku gmina Miękinia będzie dysponować kolejnymi 14 hektarami w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych w Miękini, Źródłach i Błoniu. Gmina Miękinia pozyskała własnie ponad 5 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Dzięki dotacji przygotowane zostaną nowe tereny pod działalność gospodarczą w trzech miejscowościach: Miękini, Źródłach i Błoniach. W Źródłach są to tereny przy ulicy Piaskowej i Maszynowej. W Miękini przy ulicy Wrocławskiej i Stalowej. W Błoniach tereny zostaną wyposażone w sieć kanalizacji sanitarnej, teletechnicznej, sieć wodociągową i w około 2 kilometry nowych dróg wewnętrznych z oświetleniem. Prace budowlane mają ruszyć wiosną 2018 roku. 
Dzięki bardzo proinwestycyjnej polityce gminy Miękinia, w ostatnich latach zainwestowało tam wiele polskich i zagranicznych firm z różnych branż. W ostatnim czasie gmina pozyskała dwóch dużych inwestorów: WAGO-ELWAG i Chłodnie NORDIS – obie fabryki budowane są we Wróblowicach, przy DK 94.
REKLAMA
Dumą gminy Miękinia jest prężnie działający i stale rozbudowujący się Park Przemysłowy Źródła-Błonie. Park usytuowany jest w odległości 8 km od granic Wrocławia i 20 km od jego centrum, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 94. Ogólna jego powierzchnia wynosi 125 ha, z czego część, jest już w posiadaniu prywatnych inwestorów. W parku przemysłowym zainwestowały m.in. takie firmy jak: Proma Polska Sp. z o.o., ROPA Polska Sp. z o.o., HARPER Sp. z o.o., Agencja Celna i Spedycyjno-Transportowa "ODRA-TRANS" i Spółka.
Ponadto, istotna dla rozwoju parku i całej gminy jest również realizacja projektu "Park Przemysłowy Miękinia PA" zakładający wykorzystanie posiadanych przez firmę Poland Alloys 20 hektarów terenu, na stworzenie silnego i sprawnie funkcjonującego centrum wytwórczego, usługowego oraz logistycznego, poprzez budowę zakładów wytwórczych w branży metalowej i budowlanej.
Docelowo w skład "Parku Przemysłowego Miękinia PA" wejdzie ponad 10 nowych zakładów, oferujących około 300 nowych miejsc pracy. Obecnie nieco ponad 10 z 20 ha terenu przeznaczonych na utworzenie parku, zostało zagospodarowane. Trwają mocno zaawansowane prace projektowe i przygotowawcze przed rozpoczęciem inwestycji. Dla wykorzystania reszty obszaru prowadzone są rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA