Bełchatowska strefa się zbroi

Bełchatowska strefa się zbroi

łódzkie
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Rośnie atrakcyjność strefy przemysłowej położnej w Bełchatowie. Trwają prace związane z uzbrojeniem terenów w rejonie ul. Czaplinieckiej i ul. Cegielnianej, które przynależą do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.


Do bełchatowskiej strefy inwestycyjnej zostanie doprowadzona kanalizacja, sieć wodociągowa i deszczowa, zostaną także wybudowane trzy pompownie ścieków i zbiornik retencyjny. Warto dodać, że dzięki uzbrojeniu strefy do miejskiej kanalizacji będą się także mogły przyłączyć kolejne posesje przy ul. Cegielnianej. „Jako inwestor patrzymy przez pryzmat mieszkańców, jak i przedsiębiorców. Zdaję sobie sprawę z tego, że uzbrojona strefa przemysłowa to dziś standard, któremu Bełchatów chce sprostać. Uzbrojenie terenów w rejonie ul. Czaplinieckiej i ul. Cegielnianej sprawi, że będą one atrakcyjniejsze w oczach potencjalnych inwestorów dla prowadzenia właśnie tutaj swojej działalności gospodarczej” - mówi Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa. Z wielkim zadowoleniem informację o planach inwestycyjnych Miasta przyjęła Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Również zdaniem jej przedstawicieli realizacja tych zamierzeń ułatwi pozyskanie przyszłych inwestorów.

REKLAMA


Na realizację zadania „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Czaplinieckiej i Cegielnianej w Bełchatowie” Miasto pozyskało dofinansowanie z portfela Unii Europejskiej, a dokładniej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Całkowity koszt inwestycji w rejonie ul. Czaplinieckiej i Cegielnianej to 4 mln 687 tys. zł z czego blisko 3 mln zł, czyli 65% wartości projektu pochodzą z dofinansowania.


Umowa z wykonawcą na realizację inwestycji została podpisana przez Prezydenta Miasta Bełchatowa jeszcze w ubiegłym roku. Prace w rejonie ul. Czaplinieckiej i Cegielnianej mają się zakończyć w kwietniu 2014 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA