Amerykański gigant technologiczny Dell stawia na Polskę! Otworzy centrum badań i rozwoju oprogramowania Autor: Jjpwiki - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40760286

Amerykański gigant technologiczny Dell stawia na Polskę! Otworzy centrum badań i rozwoju oprogramowania

Orzech
Orzech
REKLAMA

Bardzo dobra informacja. Kolejny światowy gigant technologiczny stawia na Polskę. Amerykańska firma Dell Technologies, zdecydowała się na otwarcie w naszym kraju centrum badań i rozwoju oprogramowania.

Więcej szczegółów tej ważnej i prestiżowej inwestycji podał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", Aongus Hegarty, szef ds. rynków międzynarodowych w Dell Technologies.

Podkreślił, że Polska jest dla firmy bardzo ważnym rynkiem. Jednym z podstawowych kryteriów wyboru była dla Dell Technologies duża dostępność utalentowanych, wysokokwalifikowanych pracowników. Technologie, jakie będą opracowywane w Polsce będą należały do najnowocześniejszych i najbardziej przełomowych na świecie.

– "Trwa rekrutacja pracowników. Już mamy zespół ponad 90 osób, podpisaliśmy kontrakty z kolejnymi ok. 120. Docelowo, w pierwszym etapie istnienia centrum zatrudnienie w nim znajdzie ponad 350 specjalistów od oprogramowania" – poinformował na łamach "Rzeczpospolitej" Aongus Hegarty, szef ds. rynków międzynarodowych w Dell Technologies.

Rekrutacje nastawione są na całą Polskę, pracę będzie można wykonywać zdalnie. Będzie to dziesiąte na świecie centrum tego typu należące do Dell Technologies.

REKLAMA

– "Będzie się ono zajmowało tworzeniem oprogramowania. Może się wydawać, że Dell jest firmą w naturalny sposób kojarzoną raczej ze sprzętem niż z oprogramowaniem. Natomiast w rzeczywistości 80 proc. naszych inżynierów R&D to specjaliści, którzy tworzą oprogramowanie do naszych systemów. Jest to obecnie bardzo istotna część tworzenia nowych produktów. To software odpowiada za cechy i funkcjonalność urządzeń czy ich efektywność energetyczną. Jednym z przykładów jest tworzenie oprogramowania do naszych systemów pamięci masowych. I to właśnie w tego typu oprogramowaniu leży przewaga konkurencyjna jednej firmy nad drugą. To właśnie software stanowi o wartości danego produktu" – dodaje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Aongus Hegarty, szef ds. rynków międzynarodowych w Dell Technologies.

Polska powalczy też o jeszcze większą inwestycję. Dell Technologies rozważa w tym momencie lokalizacje pod nowy hub logistyczny dla Europy. Jednym z rozważanych miejsc jest Łódź.

– "Ma tu znaczenie np. lokalizacja w samym środku Europy, na skrzyżowaniu szlaków północ-południe i wschód-zachód. To był jeden z powodów, dla którego wybraliśmy Łódź na miejsce budowy fabryki. Jest tam połączenie kolejowe z Chinami. Tory dochodzą niemalże pod same jej drzwi. Choć pociągi jadą dwa tygodnie, to jest to o wiele szybsza droga niż morska i o wiele tańsza niż lotnicza" – powiedział Aongus Hegarty, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej"

Przypomnijmy, ten amerykański gigant technologiczny działa w Polsce od 1992 roku, kiedy to zdecydował się otworzyć w naszym kraju swoje pierwsze biuro handlowe. W 2007 roku Dell zainwestowała w budowę fabryki w Łodzi, która zaopatruje klientów amerykańskiego przedsiębiorstwa z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. W łódzkim zakładzie produkcyjnym powstają m.in. komputery stacjonarne, serwery, czy elementy infrastruktury IT.

Komentarze (9)

Napisz komentarz
bucuś(gość)
Nie od 2017 roku, a 2007.
Xxx(gość)
Tak się chwalą ,a ludziom płacą najniższą krajową i szefostwo straszy , że przeniosą fabrykę do Rumunii.
Qaz(gość)
@
podaj_login
(gość)
bardzo dobra informacja - zła lokalizacja - poznan/wroclaw a nie łódź
Aha, patrz głupi dell rzucił kostką na mapie i wypadła Łódź, a mogli ciebie zapytać
Wacek inxyniet(gość)
@
podaj_login
(gość)
bardzo dobra informacja - zła lokalizacja - poznan/wroclaw a nie łódź
Temu że z wrocka czy poznania nie odjeżdżają pociągi bezpośrednio do Chin i nie są w centrum kraju oraz to że jest tu już fabryka della
TJ(gość)
@
podaj_login
(gość)
bardzo dobra informacja - zła lokalizacja - poznan/wroclaw a nie łódź
We Wrocławiu od dawna ciężko znaleźć programistów. W Poznaniu też ciężko zebrać duży zespół. W Łodzi jest ich dużo a rotacja między firmami jest spora. Łódź to dobry wybór.
ralfh(gość)
Może w koncu dell przywróci znizki studenckie na zakup sprzetu w Polsce?  (inne kraje mają)  kody zniżkowe?  (inne kraje mają)  częstsze promocje w swoim sklepie online  (inne kraje mają) . Dosyć ze cen wyższe niż w innych krajach UE to jeszcze brak wyżejwymienionych korzyści.
Mg63(gość)
@
podaj_login
(gość)
bardzo dobra informacja - zła lokalizacja - poznan/wroclaw a nie łódź
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A czemu nie Łódź?
podaj_login(gość)
bardzo dobra informacja - zła lokalizacja - poznan/wroclaw a nie łódź
czaro(gość)
Dobra informacja?... Przecież my powinniśmy mieć swoje firmy, a nie ze zgniłego zachodu.
REKLAMA