Kolejna zagraniczna firma z branży IT zainwestuje w Gdańskuźródło: Materiały prasowe

Kolejna zagraniczna firma z branży IT zainwestuje w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma Graphcore z Wielkiej Brytanii wybrała Gdańsk na swoją polską siedzibę. Otworzy w tym mieście swój ośrodek inżynieryjny, w którym utworzy zespół deweloperów oprogramowania. Inwestycja w Polsce jest elementem działań Graphcore ukierunkowanych na tworzenie przodujących w branży narzędzi programowych.
REKLAMA
W miarę rozwoju zespołu Graphcore ma także w przyszłości zatrudniać inżynierów do projektów związanych z konwergencją AI, a także wysokowydajnych systemów obliczeniowych (HPC).

– Graphcore inwestuje poważne środki w oprogramowanie, aby mieć pewność, że wsparcie aplikacji i oprogramowanie Poplar SDK uczyniły nas pierwszym wyborem, jeśli chodzi o system obliczeniowy dla zastosowań sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego – informuje Matt Fyles, starszy wiceprezes ds. oprogramowania w Graphcore.

Biuro firmy w Gdańsku będzie się mieścić początkowo w Alchemia Business Center, a jego liczebność ma wzrosnąć do 30 osób do końca 2021 roku.

Graphcore powstał w 2016 roku. Rozpoczął działalność jako niewielki brytyjski startup i szybko rozwinął się w jedną z czołowych firm na rynku systemów obliczeniowych do AI. Firma posiada obecnie biura na całym świecie. W ciągu pięciu lat od powstania firma Graphcore pozyskała ponad 720 mln dol. od inwestorów.

Wśród osób, które ją wsparły finansowo są między innymi Pieter Abbeel z UC Berkeley, Demis Hassabis, współzałożyciel Deepmind, oraz Zoubin Ghahramani – poprzednio z Uber, a obecnie z Google Brain. 

W Graphcore zainwestowały swoje pieniądze także takie znane światowe firmy jak: Bosch, BMW iVentures, Dell, Samsung, czy Microsoft, Sequoia Capital i Atomico.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA