Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańskuźródło: pixabay.com

Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma należąca do japońskiej grupy Hitachi, pomagającą markom na całym świecie projektować i tworzyć innowacyjne produkty, platformy i cyfrowe doświadczenia. Główna siedziba firmy mieści się w USA, w Dolinie Krzemowej,. Spółka posiada biura i centra inżynieryjne na całym świecie, w tym także w kilku polskich miastach, m.in. we Wrocławiu, Krakowie i Szczecinie. W 2022 roku na polską listę trafi także Gdańsk.
Gdańskie biuro będzie koncentrować się na projektach związanych z IoT (internetem rzeczy).
– W GlobalLogic mamy nieustanny kontakt z najnowocześniejszymi technologiami, realizując ekscytujące projekty dla naszych partnerów biznesowych. Cieszymy się, że teraz będziemy mogli zaangażować do tych działań miejscowych specjalistów z Trójmiasta, których cechuje niezwykła determinacja do ciągłego poszerzania wiedzy oraz kreatywność. Trójmiasto, dzięki ukierunkowaniu na rozwój sektora IT, ma wielu wykwalifikowanych i doświadczonych programistów oraz inżynierów gotowych do pracy na wszystkich etapach tworzenia oprogramowania. Wierzymy, że razem będziemy mogli się rozwijać i tworzyć coraz lepsze rozwiązania dla naszych klientów, a w dalszej perspektywie także dla zwykłych ludzi i całych społeczeństw – wyjaśnia Kamil Świadek z GlobalLogic.
REKLAMA
Głównym powodem, dla którego firma zdecydowała się na ekspansję w Trójmieście, jest potencjał regionalnego rynku IT: uczelnie techniczne dostarczające co roku nowe talenty oraz sprzyjające otoczenie biznesowe. Drugim, nie mniej istotnym powodem jest wysoka jakość życia. Trójmiasto zapewnia idealne warunki, w których specjaliści chcą żyć i pracować. 
– Trójmiasto to bardzo gościnne miejsce, które zawsze chętnie wita nowych mieszkańców i nowe firmy. Cieszę się, że GlobalLogic dostrzegło potencjał naszego regionu. Jestem przekonany, że rozwój innowacji i prowadzenie biznesu w Gdańsku będzie dla nich owocne, a obecność firmy korzystnie wpłynie na gospodarkę Pomorza – wyjaśnia Mieczysław Struk, marszałek Województwa pomorskiego.
Firma planuje w najbliższych miesiącach zatrudnić ponad 100 specjalistów do pracy w nowym biurze, w szczególności programistów C/C++ i Java, inżynierów DevOps, testerów, programistów aplikacji mobilnych, inżynierów oprogramowania w chmurze oraz menedżerów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA