Arla Foods rośnie w Trójmieście – firma przenosi się do nowego biura i ogłasza plany rozwoju

Arla Foods rośnie w Trójmieście – firma przenosi się do nowego biura i ogłasza plany rozwoju

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Globalne Centrum Finansowe Arla Foods, kluczowa jednostka biznesowa jednego z liderów branży mleczarskiej na świecie, zajęło 3,5 tys. mkw. powierzchni w nowoczesnym gdańskim Centrum Biurowym Neptun. Oficjalne otwarcie siedziby nastąpiło 15 grudnia. Nowe biuro pozwoli na realizację strategii dynamicznego rozwoju Arla w Trójmieście. Firma zatrudnia w Polsce już ponad 250 pracowników. Do 2016 r. do zespołu Globalnego Centrum Finansowego ma dołączyć kolejnych 100 osób.

 

Arla Foods to międzynarodowy koncern mleczarski o skandynawskich korzeniach. Globalne Centrum Finansowe Arla Foods w Gdańsku stanowi jedyne centrum usług wspólnych (SSC) w międzynarodowej strukturze firmy. Jednostka, zatrudniająca obecnie 250 osób, odgrywa kluczową rolę w koordynacji procesów biznesowych Arla Foods na całym świecie.

 

W związku z rosnącym znaczeniem polskiego oddziału, firma podjęła decyzję o otwarciu nowego biura o powierzchni 3,5 tys. mkw. w gdańskim Centrum Biznesowym Neptun. Jak przekonują przedstawiciele firmy, otwarcie nowej siedziby to część planów dynamicznego rozwoju biznesu Arla w Trójmieście.

 

Działając na lokalnym rynku od 2008 roku ugruntowaliśmy swoją pozycję jednego z największych i najbardziej pożądanych pracodawców z sektora usług biznesowych na Pomorzu. Odpowiadając na potrzeby biznesu Arla Foods, a także zatrudnianych przez nas pracowników, podjęliśmy decyzję o zmianie siedziby. Każdego roku odnotowujemy dynamiczny wzrost liczby zatrudnionych, a do 2016 roku chcemy zwiększyć kadrę centrum o ponad 100 osób – zapowiada Marcin Tchórzewski, Dyrektor Zarządzający w Globalnym Centrum Finansowym Arla Foods.

 

REKLAMA

Wyjątkowe biuro

Umowa najmu powierzchni w Centrum Biznesowym Neptun przez Arla Foods to jedna z największych transakcji na rynku biurowym w Trójmieście w 2014 roku. Siedziba firmy, mieszcząca się w 18-piętrowym budynku z widokiem na panoramę Gdańska, urządzona jest zgodnie z koncepcją „Bliżej Natury” zakładającą ekologiczne rozwiązania oraz aranżację pomieszczeń. W nowoczesnej przeszklonej przestrzeni biurowca, ulokowanego w komercyjnym centrum miasta, znalazły się m.in. nowoczesne pokoje do wideokonferencji, dwa pokoje do relaksu z grami oraz wygodnymi kanapami, pomieszczenia do pracy w małych grupach, przestronna kuchnia i stołówka, a także wygodne stanowiska pracy dla kilkuset osób.

 

Globalne znaczenie, globalny rozwój

Globalne Centrum Finansowe Arla Foods w Gdańsku jest odpowiedzialne za prowadzenie operacji biznesowych na rzecz oddziałów i partnerów koncernu na całym świecie. Do obszarów działalności centrum należy, m.in. prowadzenie księgowości, kontrola wewnętrzna, raportowanie, wewnętrzna bankowość oraz zarządzanie danymi, a także HR oraz nadzór nad zamówieniami.

 

Koordynujemy m.in. rozliczenia z dostawcami, a także regulujemy procesy płatności z klientami Arla. Zajmujemy się tworzeniem raportów finansowych dla głównej siedziby firmy w Danii oraz wspieraniem lokalnych oddziałów w różnych regionach globu. Prowadzimy procesy biznesowe w 12 językach obcych na rzecz partnerów z 12 krajów, m.in. ze Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Meksyku oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki kompetencjom naszych specjalistów bierzemy aktywny udział w procesie dynamicznego rozwoju Arla Foods w skali globalnej – podsumowuje Marcin Tchórzewski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w [Gdańsk] Centrum Biurowe "Neptun"

Centrum Biurowe Neptun

Dostępna powierzchnia: 1132 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 3
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/100.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 195
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit