[Gdańsk] Arla Foods rośnie w Trójmieście – firma przenosi się do nowego biura i ogłasza plany rozwoju

[Gdańsk] Arla Foods rośnie w Trójmieście – firma przenosi się do nowego biura i ogłasza plany rozwoju

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Globalne Centrum Finansowe Arla Foods, kluczowa jednostka biznesowa jednego z liderów branży mleczarskiej na świecie, zajęło 3,5 tys. mkw. powierzchni w nowoczesnym gdańskim Centrum Biurowym Neptun. Oficjalne otwarcie siedziby nastąpiło 15 grudnia. Nowe biuro pozwoli na realizację strategii dynamicznego rozwoju Arla w Trójmieście. Firma zatrudnia w Polsce już ponad 250 pracowników. Do 2016 r. do zespołu Globalnego Centrum Finansowego ma dołączyć kolejnych 100 osób.

 

Arla Foods to międzynarodowy koncern mleczarski o skandynawskich korzeniach. Globalne Centrum Finansowe Arla Foods w Gdańsku stanowi jedyne centrum usług wspólnych (SSC) w międzynarodowej strukturze firmy. Jednostka, zatrudniająca obecnie 250 osób, odgrywa kluczową rolę w koordynacji procesów biznesowych Arla Foods na całym świecie.

 

W związku z rosnącym znaczeniem polskiego oddziału, firma podjęła decyzję o otwarciu nowego biura o powierzchni 3,5 tys. mkw. w gdańskim Centrum Biznesowym Neptun. Jak przekonują przedstawiciele firmy, otwarcie nowej siedziby to część planów dynamicznego rozwoju biznesu Arla w Trójmieście.

 

Działając na lokalnym rynku od 2008 roku ugruntowaliśmy swoją pozycję jednego z największych i najbardziej pożądanych pracodawców z sektora usług biznesowych na Pomorzu. Odpowiadając na potrzeby biznesu Arla Foods, a także zatrudnianych przez nas pracowników, podjęliśmy decyzję o zmianie siedziby. Każdego roku odnotowujemy dynamiczny wzrost liczby zatrudnionych, a do 2016 roku chcemy zwiększyć kadrę centrum o ponad 100 osób – zapowiada Marcin Tchórzewski, Dyrektor Zarządzający w Globalnym Centrum Finansowym Arla Foods.

 

Wyjątkowe biuro

Umowa najmu powierzchni w Centrum Biznesowym Neptun przez Arla Foods to jedna z największych transakcji na rynku biurowym w Trójmieście w 2014 roku. Siedziba firmy, mieszcząca się w 18-piętrowym budynku z widokiem na panoramę Gdańska, urządzona jest zgodnie z koncepcją „Bliżej Natury” zakładającą ekologiczne rozwiązania oraz aranżację pomieszczeń. W nowoczesnej przeszklonej przestrzeni biurowca, ulokowanego w komercyjnym centrum miasta, znalazły się m.in. nowoczesne pokoje do wideokonferencji, dwa pokoje do relaksu z grami oraz wygodnymi kanapami, pomieszczenia do pracy w małych grupach, przestronna kuchnia i stołówka, a także wygodne stanowiska pracy dla kilkuset osób.

 

Globalne znaczenie, globalny rozwój

Globalne Centrum Finansowe Arla Foods w Gdańsku jest odpowiedzialne za prowadzenie operacji biznesowych na rzecz oddziałów i partnerów koncernu na całym świecie. Do obszarów działalności centrum należy, m.in. prowadzenie księgowości, kontrola wewnętrzna, raportowanie, wewnętrzna bankowość oraz zarządzanie danymi, a także HR oraz nadzór nad zamówieniami.

 

Koordynujemy m.in. rozliczenia z dostawcami, a także regulujemy procesy płatności z klientami Arla. Zajmujemy się tworzeniem raportów finansowych dla głównej siedziby firmy w Danii oraz wspieraniem lokalnych oddziałów w różnych regionach globu. Prowadzimy procesy biznesowe w 12 językach obcych na rzecz partnerów z 12 krajów, m.in. ze Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Meksyku oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki kompetencjom naszych specjalistów bierzemy aktywny udział w procesie dynamicznego rozwoju Arla Foods w skali globalnej – podsumowuje Marcin Tchórzewski.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...
Grupa EMC wchodzi do Sky Tower we Wrocławiu
Wrocławski Sky Tower pozyskał nowego, dużego najemcę. Około 1200 mkw. powierzchni zajmie Grupa EMC,...
W Polsce jest już 12 milionów mkw. powierzchni biurowych
Dane za okres I-III kw. 2021 r. wskazują na aktywne zainteresowanie najemców powierzchniami biurowym...
Warta wprowadziła się do nowej siedziby w biurowcu Warsaw UNIT [ZDJĘCIA]
Firma ubezpieczeniowa Warta zakończyła właśnie przeprowadzkę do nowej siedziby w Warszawie. War...
Wella Company otwiera w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych
Już w listopadzie do łódzkiej Bramy Miasta wprowadzi się Wella Company, najszybciej rozwijający się...
Rusza drugi etap realizacji wielkiej inwestycji Panattoni pod Wrocławiem [ZDJĘCIA]
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją II etapu swojej na...
Warszawski Skyliner siedzibą Booksy
Międzynarodowa platforma rezerwacji wizyt dla branży health & beauty – Booksy, wynajęła 1,5 tys...
Jula otwiera w Bielanach Wrocławskich swój pierwszy outlet w Polsce
Szwedzka sieć multimarketów Jula wprowadza do Polski swój koncept outletów. Pierwszy z nich zostanie...
Trwają prace na budowie kolejnego etapu Ocean Office Park w Krakowie [FILM]
Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, prowadzi aktualnie prace na drugim etapie kom...