CBRE silnie zaznacza swoją obecność w Trójmieście

CBRE silnie zaznacza swoją obecność w Trójmieście

Gdańsk
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

CBRE, wiodąca na świecie firma doradcza na rynku nieruchomości, zaznacza silniej swoją pozycję w Trójmieście, wzmacniając zespół, rozszerzając zakres usług oraz przenosząc swoją siedzibę do najnowocześniejszego biurowca w Trójmieście – Centrum Biurowego Neptun. Zmiana biura jest efektem polityki firmy, która doceniając potencjał i prognozując dalszy dynamiczny rozwój trójmiejskiego rynku nieruchomości komercyjnych, wzmacnia swoją obecność w regionie.

 

Centrum Biurowe Neptun (CBN) zlokalizowane przy alei Grunwaldzkiej 103A, jest pierwszym nowoczesnym, wysokościowym obiektem biurowym klasy A w Trójmieście i jednocześnie najwyższym budynkiem w Gdańsku. 86-metrowy budynek, oddany do użytkowania w styczniu 2014 roku, oferuje 16 000 mkw. powierzchni biurowej oraz handlowo-usługowej w nowoczesnym, 18-stopiętrowym wieżowcu. Trzy kondygnacje podziemnego parkingu zapewniają miejsca dla 160 samochodów. Inwestycja została wyróżniona certyfikatem BREEAM (Very Good). Właścicielem Centrum Biurowego Neptun jest Hines, prywatna firma specjalizująca się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. Autorem projektu jest renomowana pracownia architektoniczna AHR Architects.  

 

CBRE jest niekwestionowanym liderem pośród międzynarodowych firm doradczych w sektorze nieruchomości komercyjnych w regionie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Trójmiejskie biuro ma w swoim portfolio obsługę znaczących transakcji na rynku powierzchni biurowych. W 2012 r. CBRE doradzało bankowi BPH w konsolidacji najmu biur w regionie Trójmiasta, której efektem było przeniesienie blisko 3 000 pracowników banku z pięciu oddzielnych lokalizacji do obiektu biurowego Euro Office Park. Była to największa transakcja najmu na lokalnym rynku biurowym w ostatnich trzech latach – BPH wynajął około 20 000 mkw. W ostatnim kwartale 2014 r., CBRE doradzała m.in. francuskiej firmie Sii, specjalizującej się w outsourcingu IT i inżynierii przemysłowej, w wynajmie 3 400 mkw. powierzchni biurowej w Olivia Point & Tower. Pośredniczyła także w transakcjach najmu po stronie firm Epam (Olivia Business Centre) i Arla Foods (CB Neptun) – w obu przypadkach 3 400 mkw. oraz japońskiego armatora kontenerowego, firmy MOL (Alchemia) – 800 mkw.

 

– „W ciągu ostatnich 4 lat CBRE stało się wiodącą firmą doradczą na trójmiejskim rynku nieruchomości biurowych. Co druga znacząca transakcja w tym segmencie jest obecnie realizowana przez naszą firmę. Ze względu na naszą rosnącą pozycję na trójmiejskim rynku doradztwa nieruchomościowego, jak również całościowy wzrost działalności CBRE w Polsce, chcemy szerzej inwestować w naszą obecność w Trójmieście. W tym roku nasz gdański zespół został uzupełniony o kolejne usługi zarządzania projektami w celu wzmocnienia zakresu działania naszego trójmiejskiego biura. W przyszłości planujemy także uruchomienie nowych linii biznesowych, aby móc jeszcze bardziej wspierać naszych klientów. Jednym ze strategicznych celów CBRE jest rozwijanie regionalnej sieci biur w Polsce wzorem naszej działalności w Trójmieście” – mówi Colin Waddell, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce.

 

CBRE dla swoich klientów z Trójmiasta rozszerzyło zakres usług o doradztwo budowlane, od maja 2014 roku realizowane bezpośrednio z gdańskiego biura. Podstawową usługą, jaką naszym klientom oferują specjaliści z Działu Doradztwa Budowlanego, jest Zarządzanie Projektami (Project Management) oraz Zarządzanie Kosztami aranżacji i wyposażenia powierzchni biurowych, magazynowych i handlowych. Równocześnie realizują oni pokrewne i niezbędne w procesie budowlanym usługi, takie jak Strategia Środowiska Pracy, Projektowanie Architektoniczne oraz Doradztwo i Opinie Techniczne.

REKLAMA

 

Marcin Charun, Menedżer Projektu i Inspektor Budowlany, który jest wspierany przez 16-osobowy zespół menedżerów i konsultantów Doradztwa Budowlanego CBRE, od maja 2014 roku nadzoruje projekty trójmiejskie. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu budowy i aranżacji wnętrz projektów  komercyjnych, jak również  w opracowywaniu analiz technicznych budynków (due dilligence). W dotychczasowej karierze realizował projekty dla dużych klientów korporacyjnych w różnych miastach Polski.

 

– „Po zmianie lokalizacji trójmiejskiej siedziby CBRE, nasi klienci zyskali nie tylko większy komfort ze względu na nowoczesną przestrzeń biurową, którą oferuje CB Neptun. Dążąc do obsługi klientów na najwyższym poziomie, zwiększamy w Trójmieście liczbę specjalistów oraz wprowadzamy nowe linie biznesowe. Pozycja lidera zobowiązuje, dlatego jako jedyni w regionie zapewniamy Klientom kompleksową usługę – od analizy rynku, wyszukania optymalnego biura, negocjacji warunków najmu i zapisów umów do zapewnienia wsparcia dedykowanego inżyniera w kwestiach technicznych” – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca dyrektora działu powierzchni biurowych w CBRE, szef trójmiejskiego biura. 

 

W przemysłowo-logistycznym sektorze trójmiejskiego rynku komercyjnego, CBRE jest jedną z wiodących firm doradczych w regionie. Dysponuje dogłębną wiedzą na temat lokalnych nieruchomości magazynowych i przemysłowych wszystkich rodzajów i klas oraz dobrymi relacjami z polskimi i międzynarodowymi właścicielami tych obiektów w Trójmieście i całym regionie. CBRE może się pochwalić pośrednictwem m.in. przy trójmiejskich transakcjach dla takich klientów jak: Rockwell Automation, Staples, Kuehne+Nagel. Osobą odpowiedzialną za projekty w Trójmieście jest Zbigniew Smyczyński, doświadczony negocjator i specjalista z szeroką znajomością rynku Północnej i Zachodniej Polski.  Zbigniew ma 5-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości przemysłowych oraz mieszkaniowych.

 

Jeśli chodzi o rynek nowoczesnych nieruchomości handlowych w Trójmieście, według CBRE jest to region, który na tle innych rejonów kraju, jest atrakcyjny dla inwestorów ze względu na potencjał budowy kolejnych centrów handlowych trzeciej generacji. Obecnie wskaźnik nasycenia powierzchnią handlową w aglomeracji trójmiejskiej wynosi 526 mkw. na 1 000 mieszkańców (średnia dla pozostałych aglomeracji to około 450 mkw. na 1 000 mieszkańców).

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w [Gdańsk] Centrum Biurowe "Neptun"

Centrum Biurowe Neptun

Dostępna powierzchnia: 1132 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Available / Mixed
 • klasa budynku: A
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 15.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 3
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/100.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 195
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • otwierane okna
 • podłoga techniczna
 • czujniki dymu
 • podwieszany sufit