[Gdynia] Największa transakcja biurowa w Trójmieście w tym rokuźródło: Materiały inwestora

[Gdynia] Największa transakcja biurowa w Trójmieście w tym roku

REKLAMA
Nordea Bank AB Oddział w Polsce wynajął 9 600 mkw. powierzchni w biurowcu Tensor w Gdyni, należącym do firmy Euro Styl. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.
Nordea Bank AB Oddział w Polsce świadczy kompleksowe rozwiązania z zakresu IT oraz usługi finansowe związane ze wsparciem procesów jednostek biznesowych skandynawskiej Grupy Nordea. Funkcjonuje w dwóch lokalizacjach – w Trójmieście i Łodzi.
Do biurowca Tensor firma będzie się wprowadzać etapami. Jeszcze w tym roku zajmie jedno piętro w budynku Y, a docelowo również cały budynek Z, który zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.
Nordea Bank AB w Polsce stale się rozwija i, co za tym idzie, zwiększa zatrudnienie. Nowa, większa powierzchnia biurowa pozwala nam stworzyć nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń do pracy, podnoszącą komfort działania zarówno zespołów projektowych, jak i każdego pracownika. Pracujący w Trójmieście Pion IT dostarcza kompleksowe usługi IT w obszarze utrzymania oraz rozwoju platform i systemów informatycznych. Wszystkie nowe powierzchnie zostaną przygotowane z udziałem pracowników i mam nadzieję, że będą to najbardziej przyjazne biura w Trójmieście – mówi Mikołaj Ługowski, dyrektor Nordea Bank AB Oddział w Polsce. 
Pion IT w Gdyni wspiera Grupę Nordea w tworzeniu nowoczesnych usług finansowych dla jej klientów w Skandynawii. Ponieważ rozwijamy się bardzo dynamicznie, poszukiwaliśmy miejsca, które zapewniłoby nam możliwość dalszego wzrostu kadr – dodaje Monika Płocke, dyrektor zarządzający Pionu IT. 
Doradztwo przy wyborze powierzchni dla Nordea Bank AB było złożonym procesem, wymagającym wielowątkowej analizy ze względu na rozbudowaną strukturę i plany rozwoju spółki. Jako Colliers największy nacisk położyliśmy na zapewnienie firmie środowiska pracy najwyższej jakości z uwzględnieniem planowanej ekspansji. Dzięki elastyczności i otwartości właściciela biurowca Tensor – firmy Euro Styl – proces przebiegł w sposób niezwykle profesjonalny. Jest to największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Trójmieście w 2016 roku – mówi Błażej Kucharski, dyrektor regionalny Colliers International w Trójmieście.
Czujemy wielką satysfakcję, iż Nordea obdarzyła nas zaufaniem i zdecydowała się wynająć biura właśnie w kompleksie biurowym Tensor. Jako firmie lokalnej bardzo zależy nam na rozwoju naszego regionu i cieszy nas, kiedy udaje nam się nawiązać współpracę z dużym, rzetelnym pracodawcą, który planuje rozwój i zwiększanie zatrudnienia. Jesteśmy przekonani, że pracownicy Nordea docenią zarówno jakość architektury, jak i powierzchni biurowych, które dla nich przygotowaliśmy. Transakcja z Nordea pozwoliła nam właściwie zakończyć komercjalizację Tensora – mówi Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu, Euro Styl. 
Kompleks biurowy Tensor zlokalizowany jest przy ulicy Łużyckiej, w bezpośredniej bliskości transportu szynowego SKM i PKM. Docelowo utworzą go trzy nowoczesne budynki biurowe – X, Y, Z – klasy A z częścią usługową na parterze.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

W centrum Wrocławia trwa budowa biurowca Brama Oławska [FILM + ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Przy skrzyżowaniu ulic Oławskiej i Piotra Skargi we Wrocławiu budowany jest nowy biurowiec Brama Oła...
Warszawa: Nowi najemcy 195-metrowego wieżowca Skyliner
Blisko 5 tys. mkw. powierzchni zajmą łącznie nowi najemcy Skylinera – DXC Technology i Luxoft. Obie...
Kraków: Dobiega końca budowa ostatniego etapu kompleksu biurowego High5ive [FILM + ZDJĘCIA]
W samym centrum stolicy Małopolski, przy ulicy Pawiej w pobliżu Dworca Głównego PKP i Galerii Krakow...
Międzynarodowy koncern GlobalLogic otwiera biuro w Gdańsku
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Gdańsku. To GlobalLogic, amerykańska firma...
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT inwestuje w Krakowie
Kolejna międzynarodowa firma z branży IT stawia na stolicę Małopolski. DataArt, firma zajmująca się...
Przy ulicy Rembielińskiego w Łodzi powstaje budynek wielorodzinny Park Poniatowskiego I [WIZUALIZACJE]
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Totalbud SA realizuje w Łodzi inwestycję mieszkaniową pn. P...
Wzrost aktywności na rynku biurowym w Warszawie
Skutkiem wybuchu pandemii COVID-19 było przejście większości firm na pracę zdalną i ograniczenie zap...
Warszawa Zachodnia – w grudniu wsiądziemy do pociągów z nowego peronu [ZDJĘCIA]
Konstrukcje zadaszenia z panelami fotowoltaicznymi kilkanaście metrów nad peronami, szerokie podziem...
Accolade inwestuje w Jeleniej Górze. Będą nowe miejsca pracy
Grupa Accolade zdecydowała się na nową inwestycję na Dolnym Śląsku. Tym razem postawiła na Jelenią G...
Jest zgoda na budowę Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu [WIZUALIZACJE]
W samym centrum stolicy Dolnego Śląska, między placem Uniwersyteckim, ulicą Fredry i Szewską wybudow...