GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania otwiera biuro w GdańskuGlobalLogic

GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania otwiera biuro w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

GlobalLogic, lider w dziedzinie usług inżynierii oprogramowania, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami właśnie uruchamia biuro w Gdańsku. Na początek firma zatrudni ponad stu dwudziestu inżynierów, którzy będą pracować nad najnowszymi rozwiązaniami z zakresu rozwoju systemów embedded, cyberbezpieczeństwa, IoT czy komunikacji.

To bardzo ważna inwestycja w Trójmieście, która podkreśla znaczenie miasta na informatycznej mapie Polski. Elementem obecności firmy GlobalLogic, w regionie będą również liczne programy realizowane we współpracy z uczelniami, samorządem i inicjatywami non-profit.

– Rozwiązania projektowane dla branż motoryzacyjnej, finansowej czy medycznej muszą zachowywać najwyższy poziom jakości i bezpieczeństwa. Powinny w równym stopniu wpływać na funkcjonowanie systemów wbudowanych, usług cloud, interfejsów komunikacyjnych, jak również na wygodę i właściwą ochronę kierowców czy pacjentów. To wymaga doświadczenia i wiedzy, które posiada bardzo wąskie grono inżynierów – podkreśla Kamil Świadek – Dyrektor Oddziału GlobalLogic w Gdańsku.

Otwierając biuro w Trójmieście, GlobalLogic zamierza w krótkim czasie zbudować zespół liczący 120 osób, który w większości będzie złożony z Embedded Software Developerów, DevOps Engineerów i Automation Testing Engineerów. Już w czerwcu rusza maksymalnie uproszczony proces rekrutacji w ramach którego potencjalni kandydaci będą mogli szybko poznać szczegóły ofert pracy oraz samą firmę.

W ramach wdrażanej strategii "wszystko dla inżynierów" – GlobalLogic nawiązał bliską współpracę z władzami miasta, samorządową inicjatywą – Invest in Pomerania oraz sektorem edukacyjnym aby zaoferować najlepsze możliwe warunki rozwoju inżynierom i developerom.

– Sercem realizowanych przez nas projektów są osoby o bardzo wąskich specjalizacjach w sektorze IT, posiadające konkretną wiedzą, umiejętności i doświadczenie. Dla tego rodzaju ekspertów ciągły rozwój stanowi niezbędny element pracy, dlatego kładziemy na niego duży nacisk poprzez realizowane projekty, ale również akademie i indywidualne ścieżki poszerzania umiejętności – dodaje Kamil Świadek z GlobalLogic w Gdańsku.

GlobalLogic

Szansę na szybki rozwój umiejętności otrzymają nie tylko osoby o wieloletnim doświadczeniu, do których kierowane będą programy szkoleniowe. Zdobycie praktycznej wiedzy, niedostępnej na co dzień poza komercyjnymi projektami, będzie też możliwe dla młodych specjalistów, studentów oraz absolwentów uczelni, będących na początku swojej drogi w sektorze IT. Nawiązana przez GlobalLogic współpraca z Wyższą Szkołą Bankową ma na celu wspólne kształcenie, realizację programów stażowych oraz kształcenie dualne. W ramach wspólnych działań powstanie nowa oferta programowa dostosowana do przyszłych zawodów. Realizowane będą także projekty wdrożeniowe B+R. Szanse przebranżowienia otrzymają także osoby pracujące w innych sektorach gospodarki. Umożliwią to prowadzone przez wykwalifikowanych mentorów akademie, pozwalające zdobyć umiejętności niezbędne do podjęcia zatrudnienia na nowym stanowisku. Bliska współpraca biznesu i sektora edukacyjnego to odpowiedź na wciąż rosnące potrzeby rynku pracy w branży IT.

Dla inicjatywy Invest in Pomerania, koordynowanej przez Agencję Rozwoju Pomorza, to kolejny projekt inwestycyjny będący efektem przyjętej przez Samorząd Województwa Pomorskiego strategii rozwoju gospodarki regionu.

REKLAMA

– Ekosystem biznesowy Trójmiasta to najlepsze warunki, sprawnie wdrażane narzędziai dziesiątki aktywności, które przekładają się na rozwój firm i ekspertów różnych dziedzin, a przy tym przyczyniają się do kształtowania zrównoważonego społeczeństwa – mówi Piotr Ciechowicz, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza.

– Współpraca z GlobalLogic pozwoli na stworzenie kolejnych kilkuset miejsc pracy, a także przyniesie nowe możliwości dla specjalistów zainteresowanych zmianą branży czy relokacją do Trójmiasta – dodaje Piotr Ciechowicz.

– Trójmiasto stanowi soczewkę, która pokazuje, jakie efekty przynosi zacieśnianie relacji łączących miasto z biznesem i sektorem edukacyjnym. Wdrażane rozwiązania i nawiązywana współpraca z firmami umożliwiają efektywne wykorzystanie potencjału lokalnego kapitału ludzkiego, a jednocześnie wdrażanie innowacji, dzięki którym Gdańsk jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce – podsumowuje Alan Aleksandrowicz, Prezes Zarządu Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

GlobalLogic

O firmie GlobalLogic:

GlobalLogic jest liderem w branży usług inżynierii cyfrowej. Pomaga markom na całym świecie w projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych produktów, platform i cyfrowych doświadczeń na miarę współczesnego świata. GlobalLogic z siedzibą w Dolinie Krzemowej w USA prowadzi studia projektowe i centra inżynieryjne na całym świecie, oferując swoje doświadczenie klientom z branży motoryzacji, komunikacji, usług finansowych, opieki zdrowotnej, produkcji, mediów i rozrywki, półprzewodników i technologii.

GlobalLogic jest spółką należącą do grupy Hitachi, działającą pod firmą Hitachi, Ltd. i jako firma zajmująca się innowacjami społecznymi angażuje się w budowanie zrównoważonego społeczeństwa o wyższej jakości życia poprzez wprowadzanie innowacji za pomocą danych i technologii.

Firma posiada 30 centrów inżynieryjnych i studiów projektowych, zatrudnia ponad 18 tys. profesjonalistów z całego świata. Polska siedziba GlobalLogic ulokowana jest we Wrocławiu, w biurowcu Nowa Strzegomska.

GlobalLogic Poland, zatrudnia w Polsce 2 000 inżynierów i menedżerów, i oprócz siedziby we Wrocławiu posiada odziały w: Krakowie, Szczecinie, Koszalinie, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Łodzi i od niedawna w Gdańsku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA