DODAJ

Pierwszy inwestor w strzegomskiej podstrefie ekonomicznej

dolnośląskie
Pierwszy inwestor w strzegomskiej
ryszardwroclaw
2012-02-15 12:11:20

Władze Strzegomia pozyskały inwestora, który wybuduje zakład produkcyjny na terenie miejscowej podstrefy ekonomiczne. Jest nim firma FSB Piekarnie sp. z o. o. 13 lutego br spółka z Michałowa Reginowa pod Warszawą otrzymała też zezwolenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest – Park” na prowadzenie działalności na terenie strzegomskiej podstrefy.


 


Inwestor już w marcu planuje rozpocząć budowę hali o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych, która powstanie na 3,4-hektarowej działce. -Będzie to największa i najnowocześniejsza piekarnia w Europie Wschodniej, w której wypiekane będą bułki do hamburgerów. Zakład będzie produkował 100 tysięcy bułek na godzinę, a w ich produkcji wykorzystywać będziemy lokalne produkty, takie jak mąka, olej, słód i cukier – zapewnia Waldemar Topolski, dyrektor zarządzający FSB Piekarnie.


 


W pierwszym etapie inwestycji, która ma zakończyć się na początku 2013 roku, powstanie piekarnia i chłodnia. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie około 65osób. Zaraz po tym rozpocznie się budowa drugiego zakładu piekarniczego, w którym stworzonych zostanie kolejnych 50 miejsc pracy. Na zatrudnienie będą mogły liczyć zwłaszcza panie. Koszt całej inwestycji pochłonie 110 milionów złotych.


 


FSB Piekarnie sp z o. o. jest częścią światowego holdingu Fresh Start Bakeries Europe, który jest liderem w produkcji pieczywa hamburgerowego dla wielkich sieci sklepów i restauracji w Polsce i na świecie (głównie dla McDonald's) . Holding ma swoje zakłady w Barcelonie, Madrycie, Sztokholmie, Malmo, Duisburgu oraz w miejscowości Michałów - Reginów pod Warszawą. Bułki produkowane w Strzegomiu sprzedawane między innymi w Niemczech, Czechach, Polsce i na Litwie.Zbigniew Suchyta
, burmistrz Strzegomia nie ukrywa zadowolenia z pozyskania pierwszego inwestora. Dzięki tej inwestycji w mieście spadnie bezrobocie. Na prace będą mogły liczyć zwłaszcza kobiety, które dziś do pracy muszą dojeżdżać do Wrocławia lub do Czech. Burmistrz jest przekonany, że inwestycja zachęci także inne firmy do inwestowania w strzegomskiej podstrefie. Na przyszłych inwestorów czekają jeszcze tereny o powierzchni 6,4 hektara.Spółka FSB Piekarnie
jest drugą z kolei firmą, która w tym roku otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest – Park”. W drugiej połowie stycznia 2012 roku podobne zezwolenie otrzymała firma THT Produkcja Opakowań Przemysłowych Sp. z o.o.


 


Ryszard Mulek