DODAJ

GDDKiA podpisała umowę na projekt i budowę południowego wylotu z Warszawy na trasie S7

Drogi i mosty / Warszawa
GDDKiA podpisała umowę na
Klaudia Nowicka
2018-01-25 16:53:48
W połowie sierpnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim podpisała trzy umowy na zadanie "Projekt i budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca".

Inwestycja jest ujęta w aktualizacji Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, który Rada Ministrów przyjęła 20 czerwca 2017 roku. Budowa południowego wylotu trasy S7 Warszawa-Grójec została podzielona na trzy zadania. Termin realizacji dla wszystkich zadań wynosi łącznie 34 miesiące, z wyłączeniem miesięcy zimowych. Przez pierwsze 16 miesięcy wykonywane będą trwać prace projektowe i uzyskiwanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Kolejnych 18 miesięcy zajmą roboty budowlane. Finalizacja całego projektu planowana jest na marzec 2021 roku

conadrogach.pl

Zadanie A obejmuje odcinek od lotniska do Lesznowoli i ma stanowić blisko 6,6 km trasy. Na trasie znajdzie się 8 wiaduktów i kładka pieszo-rowerowa. Wykonawcami tego zadania są Rubau Polska Sp. z.o.o. i Construcciones Rabau S.A., a wartość kontraktu wynosi 221,4 mln zł brutto. 

Zadanie B obejmuje odcinek od Lesznowoli do Tarczyna. Trasa będzie wynosić 14,8 km długości. Nad trasą stanie 13 wiaduktów, 3 mosty i kładka dla pieszych. Ten etap zawiera również remont około 17 km drogi krajowej nr 7. Wartość kontraktu wynosi 388,7 mln zł brutto, a wykonawcą będzie firma IDS-BUD S.A.

Zadanie C obejmuje odcinek od Tarczyna do początku obwodnicy Grójca. Długość trasy wyniesie 7,9 km. Za kwotę 203,4 mln zł brutto Mota-Engil Central Europe S.A. dodatkowo wykona na trasie 10 wiaduktów oraz kładkę dla pieszych

Nadzór inwestorski nad przebiegiem całego projektu pełni SAFEGE S.A.S., z którą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie podpisała umowę o wartości 15 mln zł w sierpniu 2017 roku.

fot.

Źródło: gddika.gov.pl