DODAJ

Biurowiec Brema z nowym najemcą

Biura / Katowice
Tomasz Pietrzak
2017-09-04 11:36:51
Kancelaria "Statima" specjalizująca się m.in. w windykacji należności, faktoringu i wywiadzie gospodarczym została nowym najemca niedawno ukończonego w Katowicach biurowca Brema.

W katowickim biurowcu Brema przy al. Roździeńskiego 188H trwa komercjalizacja. Z początkiem sierpnia do grona najemców tej najnowszej w mieście inwestycji biurowej dołączyła Kancelaria "Statima" SA. Firma w sumie wynajęła ponad 415 m kw. powierzchni biurowej. 

To już kolejny najemca, który zdecydował się na wynajem dużej powierzchni biurowej w Bremie. Swoje biura mają tutaj już: firma informatyczna BPSC SA, a także firma MDD.  Dzięki temu sam biurowiec jest już w ponad 60 proc. skomercjalizowany. Jednocześnie prowadzimy kolejne rozmowy, które powinny być sfinalizowane jeszcze w tym roku – mówi Michał Dobrowolski, dyrektor zarządzający Brema Development z Katowic. 

Kancelaria "Statima" to spółka akcyjna, która skupuje duże pakiety wierzytelności masowych, a w portfelu swoich usług posiada między innymi windykację biznesową, windykację masową oraz restrukturyzacje zobowiązań. Firma od prawie dziewięciu lat pozostaje liderem rynku wierzytelności komunikacyjnych i kolejowych. 

Core business firmy to windykacja masowa należności o niskich nominałach i odzyskiwanie pieniędzy z zakupionych portfeli na własny rachunek. Do kluczowych klientów kancelarii należą m.in. spółki Skarbu Państwa, jednostki samorządów terytorialnych oraz zakłady budżetowe i spółki miejskie. Spółka serwisuje m.in. wierzytelności należące do Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który jest jednym z jej kluczowych klientów.

Biurowiec Brema to najnowsza inwestycja klasy A na katowickim rynku, która została oddana do użytku w kwietniu 2017 roku, zaledwie rok od rozpoczęcia budowy. Budynek ma 5 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną z parkingiem mogącym pomieścić 118 samochodów. Całkowita powierzchnia biur w Bremie wynosi 6225 m kw., z kolei powierzchnia budynku to 11,6 tys. m kw.

W ofercie Bremy znaleźć można zarówno duże lokale i biura typu "open space" mające od 72 do 486 m kw., jak również niewielkie lokale mające do 50 m kw. Te ostatnie to nowość wśród inwestycji tej klasy na katowickim rynku. Biurowiec położony jest w centrum Katowic, zaledwie 4 minuty od Spodka i Strefy Kultury. Inwestycja jest także bardzo dobrze skomunikowana. BREMA znajduje się w sąsiedztwie 4 największych dróg – DK 79, Drogowej Trasy Średnicowej, autostrady A4 oraz drogi S86, a także 6 popularnych w Katowicach obiektów handlowych, w tym IKEA Katowice, Carrefoura i Castoramy. 

 Brema to dziś jedna z najciekawszych inwestycji w Katowicach. Sam budynek jest doskonale skomunikowany z całym Śląskiem, a w jego otoczeniu nieustannie rozwija się infrastruktura. Al. Roździeńskiego, przy której się znajduje, to z kolei adres coraz częściej wybierany zarówno przez inwestorów, jak i najemców, w tym dużych graczy na rynku – mówi Michał Dobrowolski.