DODAJ

Konstrukcja pierwszego budynku biurowego Skanska w Katowicach już gotowa

Biura / Katowice
Konstrukcja pierwszego budynku biurowego
Kajtman
2014-05-22 13:32:59

Zakończyły się prace nad konstrukcją pierwszego budynku w ramach kompleksu Silesia Business Park. Niedługo zalśni na nim elewacja w charakterystyczne poziome pasy. Budynek jest już wynajęty w 65%.


 


Konstrukcja pierwszego z czterech budynków nowoczesnego kompleksu biurowego Silesia Business Park jest już dobrze widoczna od ulicy Chorzowskiej – głównej arterii komunikacyjnej Katowic. Obecnie trwa montaż pokrycia dachu oraz elewacji biurowca.


 


„Prace nad elewacją szklano-aluminiową budynku są już wykonane w 60%. Jednocześnie prowadzimy roboty wykończeniowe i instalacyjne w jego wnętrzu”, mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.


 


Silesia Business Park to nowoczesny kompleks biurowy, który docelowo będzie składał się z czterech 11-piętrowych budynków. W sumie zaoferują one ponad 48 000 mkw. powierzchni najmu (ok. 46 000 mkw. powierzchni biurowej i ok. 2 000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej) oraz 600 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i na zewnątrz. W gotowych czterech budynkach będzie mogło pracować nawet ponad 5 000 osób.


 


„Budujemy kompleks Silesia Business Park etapami, jeden budynek po drugim. Pierwszy z nich zostanie oddany do użytku już na koniec 2014 roku” – informuje Mariusz Krzak.


 


Inwestycja przyciąga kolejne firmy poszukujące komfortowych przestrzeni biurowych w dogodnej lokalizacji. Skanska wynajęła już 65% powierzchni pierwszego budynku – umowę najmu podpisała międzynarodowa firma doradcza PwC, a dodatkowo będą w nim miały siedzibę lokalne oddziały Skanska. Obecnie toczą się zaawansowane negocjacje z kolejnymi potencjalnymi najemcami, którzy chcą mieć swoje biura w Silesia Business Park.


 


„Kompleks Silesia Business Park to wygodne powierzchnie biurowe, przynoszące szereg korzyści firmom i ich pracownikom. Do zalet inwestycji należy niewątpliwie lokalizacja. Kompleks znajduje się w odległości 5 minut jazdy samochodem od centrum miasta, przy arterii łączącej Katowice z Chorzowem, Bytomiem i Zabrzem. Będzie tu łatwo dojechać także komunikacją miejską oraz rowerem. Otoczenie budynków zapewni dostęp do usług oraz umożliwi zrobienie zakupów czy odprężenia podczas przerwy w pracy lub po jej zakończeniu” – mówi Marek Stasieńko, regionalny menedżer ds. wynajmu w Skanska Property Poland.


 


Kompleks, który będzie powstawał etapami, da też możliwość dalszego rozwoju firmy w ramach jednej lokalizacji. Duża skala inwestycji może być szczególnie doceniona przez firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, które dynamicznie rozwijają się na terenie aglomeracji śląskiej.


 


Podobnie jak wszystkie inwestycje biurowe Skanska, Silesia Business Park został zaprojektowany i jest wykonany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Kompleks uzyskał już precertyfikację LEED na poziomie Gold. Projekt architektoniczny przygotowany został przez Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska SA, za komercjalizację inwestycji odpowiada Skanska Property Poland.