DODAJ

Tysiąclecie się rozwija, wraz z budową 4 Wież

Mieszkania i domy / Katowice
Tysiąclecie się rozwija, wraz
2014-11-18 12:40:37

Czy jedna inwestycja może pozytywnie wpłynąć na życie mieszkańców potężnego osiedla? Tak, jeżeli weźmiemy pod uwagę „Cztery Wieże” powstające na katowickim „Tauzenie”.

Tysiąclecie to największe osiedle w Katowicach. Zamieszkuje je ponad 23 000 mieszkańców, mających obecnie dostęp do licznych sklepów, punktów usługowych, przychodni itd. porozrzucanych po całym terenie zajmowanym przez budynki mieszkalne.Potrzeby mieszkańców rosną wraz z przybywającymi nowymi mieszkańcami Tysiąclecia. Komfort życia na osiedlu niewątpliwie poprawi powstający przy ul. Chorzowskiej największy kompleks mieszkalno-usługowy na Śląsku „Cztery Wieże”. W całej inwestycji składającej się z czterech piętnastopiętrowych budynków osadzonych na wspólnej podstawie docelowo znajdzie się ponad 6500 m² powierzchni usługowej pod niemalże każdy rodzaj działalności. Na razie budowana jest druga Wieża.W chwili obecnej, najistotniejszym dla mieszkańców najemcą lokali są delikatesy ogólnopolskiej sieci „Piotr i Paweł”, które oferować będą luksusowe towary spożywcze i przemysłowe w drugim etapie inwestycji. Jak potrzebne są takie usługi, świadczy dynamika rozwoju sieci na terenie całego kraju – już teraz istnieje 106 placówek „Piotra i Pawła”, a wciąż powstają następne.W pierwszym etapie inwestycji, sprzedane zostały już lokale pod działalności stomatologiczną oraz handlową. Negocjacje w sprawie pozostałych lokali trwają, bowiem inwestorzy i najemcy coraz bardziej doceniają potencjał tej charakterystycznej i strategicznie usytuowanej inwestycji.W ofercie Czterech Wież pozostały jeszcze wolne lokale o powierzchniach od 124 m² w pierwszym gotowym etapie inwestycji do nawet 1979 m² w Wieży C.– Dla klientów atrakcyjne są zwłaszcza lokale w Wieży B, zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie „Piotra i Pawła”, ale tak naprawdę każdy z nich jest dobrze umiejscowiony ze względu na specyfikę inwestycji – zdradza Monika Wilk, Dyrektor Sprzedaży Activ Investment w Katowicach. – Cztery Wieże zaspokoją potrzeby obecnych i nowych mieszkańców Tysiąclecia, które dzięki inwestycji zyskają ponad 1000 nowych mieszkańców – dodaje.Uspokaja jednocześnie, że obecni i przyszli mieszkańcy nie będą generować większego i uciążliwego ruchu samochodowego ani stwarzać problemów z parkowaniem na osiedlu:


– Budynek położony jest przy wielopasmowej ul. Chorzowskiej, a dla potrzeb mieszkańców zaprojektowaliśmy na piętrze oraz w podziemiu ponad 600 miejsc postojowych – zapewnia dyr. Monika Wilk.Wraz ze wzrostem liczby ludności w rejonie poprawa infrastruktury osiedla jest konieczna, by poprawiać komfort życia na osiedlu – nowe punkty usługowe z pewnością temu służą. Te oferowane przez Activ Investment nadają się pod działalność punktów aptecznych, medycznych, drogerie, kluby fitness, gastronomię itd.– Osiedle Tysiąclecia się zmienia. Już niebawem powstaną tam punkty, które z pewnością ucieszą mieszkańców, nie tylko ze względu na dostępność wielu usług i punktów handlowych, ale także na nowe miejsca pracy, które dzięki temu powstaną – mówią przedstawiciele dewelopera.