DODAJ

Wielkie otwarcie Galerii Katowickiej już we wrześniu

Komunikacja publiczna / Katowice
Wielkie otwarcie Galerii Katowickiej
Kajtman
2013-04-23 14:39:23
We wrześniu 2013 roku nastąpi otwarcie Galerii Katowickiej powstającej na śródmiejskim pl. Szewczyka. Oddanie do użytku Galerii Katowickiej oznacza zakończenie trzeciego etapu budowy wielofunkcyjnego kompleksu komunikacyjno-handlowo-biznesowego i uruchomienie docelowej organizacji ruchu miejskiego w centrum Katowic. To jedyna tego typu inwestycja w Europie Środkowo-Wschodniej.

Galeria Katowicka przyjmie pierwszych klientów we wrześniu, po ponad dwóch latach budowy. Dotychczas oddano do użytku dwa pierwsze etapy wielofunkcyjnego kompleksu. Pierwszym z nich był dworzec kolejowy w Katowicach otwarty w październiku 2012 roku, a drugim podziemny terminal autobusowy, który rozpoczął obsługę kilkunastu linii komunikacji miejskiej w lutym tego roku.


W Galerii Katowickiej, która już została skomercjalizowana w blisko 90%, funkcjonować będzie 250 sklepów, punktów usługowych i lokali gastronomicznych. W kompleksie powstaną 53 000 m2 powierzchni handlowej, a całkowita powierzchnia użytkowa wszystkich obiektów wyniesie około 200 000 m2. Ponadto pod galerią powstanie jeden z największych w Polsce podziemnych parkingów dla 1200 samochodów.„Po blisko 5 latach od podpisania umowy, szybko zbliżamy się do terminu zakończenia budowy Galerii Katowickiej, której uruchomienie z pewnością poprawni nie tylko ofertę handlową stolicy Śląska ale – co ważniejsze - również komfort podróżowania w mieście i regionie. Choć do zakończenia naszej sztandarowej inwestycji pozostało jeszcze kilka miesięcy, w zasadzie to już ostatni moment na decyzje najemców dotyczące obecności w Galerii Katowickiej, ponieważ wkrótce nie będziemy mieli wolnych lokali”
– podsumowała Agata Brzezińska, Country Manager firmy NEINVER Polska.Największym najemcą galerii handlowej powstałej w centrum Katowic będzie Peek&Cloppenburg, który na trzech kondygnacjach zajmie 3800 m2. Wśród najemców znajdzie się wiele znanych i popularnych marek odzieżowych i obuwniczych, a także supermarket, punkty usługowe, oraz zróżnicowana oferta restauracji i kawiarni. W kompleksie powstanie również Multikino, pierwsze w Katowicach, a zarazem jeden z najnowocześniejszych w Polsce multipleksów.Latem tego roku, przed oddaniem do użytku Galerii Katowickiej, planowane jest uruchomienie powstającej w sąsiedztwie nowej ulicy, będącej stumetrowym łącznikiem ul. Młyńskiej i Dworcowej. Budowana przez inwestora Galerii Katowickiej ulica Nowomłyńska pozwoli na uwolnienie od samochodów katowickiego rynku.Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za najem powierzchni handlowej Galerii Katowickiej jest firma doradcza Cushman & Wakefield.