DODAJ

300 pracowników State Street rozpoczęło pracę w kompleksie Bonarka w Krakowie

Biura / Kraków
300 pracowników State Street
Kajtman
2012-05-15 11:47:33

Firma State Street (NYSE: STT), jeden z największych dostawców zaawansowanych usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych na świecie, otworzył nowe biuro firmy w krakowskim kompleksie Bonarka (Bonarka4Business). Pracę rozpoczęło w nim już ponad 300 pracowników. State Street realizuje swoją długofalową strategię rozwoju związaną z Polską. Poszerza swoje struktury w Krakowie, stając się jednym z ważniejszych pracodawców na lokalnym rynku. Firma zatrudnia już ponad 1000 polskich specjalistów, a w nowym biurze w ciągu najbliższych 3 lat pracę znajdzie minimum 600 kolejnych osób.


 


Na ponad 7 000 metrach kwadratowych biurowca w kompleksie Bonarka (Bonarka4Business) specjaliści State Street będą realizować zaawansowane usługi biznesowe i finansowe dla klientów z ośmiu europejskich krajów, a także operacje biznesowe wspierające State Street Corporation. To już trzecie biuro firmy w Krakowie.


 


- Kraków został wybrany jako lokalizacja spośród wielu innych miast w Europie Środkowo-Wschodniej. Decyzję poprzedziła analiza szeregu  czynników, wśród których szczególnie ważnym była dostępność wykształconych pracowników. To eksperci, którzy będą realizować zadania dla międzynarodowych klientów – powiedział Joseph C. Antonellis, Vice Chairman State Street, zarządzający jednostkami Global Services i Global Markets  firmy na terenie Europy i Azji Pacyficznej.


 


Krakowskie centrum pełni kluczową rolę w długofalowej strategii firmy State Street, która w ciągu najbliższych lat chce podwoić udział przychodów osiąganych poza USA. To właśnie w potencjale polskich pracowników  firma widzi jedno z ważnych źródeł swojej przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku.


 


- Nasi klienci inwestują w bardzo złożone instrumenty. Funkcjonują przy tym w bardzo skomplikowanych realiach światowych rynków i ciągle zmieniających się warunkach prawnych, a my pomagamy im w efektywnym poruszaniu się w tym środowisku. Usługi, które świadczy centrum State Street w Krakowie są dla naszych klientów źródłem realnych biznesowych sukcesów. Jednostka jest naszym kluczowym europejskim biurem, zajmującym się księgowością funduszy, wyceną papierów wartościowych, instrumentami pochodnymi oraz międzynarodowymi usługami związanymi z funduszami i analityką inwestycyjną. Nasza działalność w Polsce to prawdziwe success story – kilka lat sukcesów i dynamicznego rozwoju – podkreślił Joseph C. Antonellis.


 


State Street otworzyło swój pierwszy oddział w Krakowie w 2007. Dziś zatrudnia już ponad 1000 specjalistów w Polsce, w 3 biurach na terenie miasta. W 2011 r. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) uhonorowała State Street jako jedną z najbardziej znaczących inwestycji zagranicznych w kategorii „Zatrudnienie”. Pracownicy krakowskich oddziałów State Street świadczą usługi oparte na wiedzy dla największych inwestorów instytucjonalnych z 8 krajów europejskich. Rekrutacja trwa.


 


- Znaleźliśmy w Krakowie wszystko, czego potrzebujemy, by nasza firma mogła sprawnie funkcjonować i dynamicznie się rozwijać. Zespół, który zatrudniliśmy i przeszkoliliśmy spełnił nasze oczekiwania w 100 procentach. W ciągu następnych 3 lat będzie poszukiwać kolejnych 600 lub więcej pracowników. Ambitne plany rekrutacji oraz rozszerzenie krakowskich struktur o już 3 lokalizację, pokazują, jak ważny z punktu widzenia rozwoju firmy w Europie jest jej polski oddział. – komentuje Scott Newman, General Manager State Street Poland.


 


State Street rekrutuje ekspertów w zakresie finansów i księgowości, posiadających kompetencje i certyfikaty w zakresie zarządzania. Poszukuje również absolwentów studiów magisterskich, którzy chcieliby dalej rozwijać swoje kompetencje. State Street współpracuje z lokalnymi uniwersytetami i ponad 50-cioma uniwersyteckimi biurami karier w całej Polsce.


 


- Oferujemy możliwość rozwoju zawodowego absolwentom szkół wyższych, biegle władających językami obcymi, po takich kierunkach, jak finanse, księgowość, matematyka, ekonomia, a także tym po studiach humanistycznych, którzy mogą się pochwalić zdolnościami analitycznymi. Szukamy również menedżerów i ekspertów w dziedzinie finansów, księgowości, audytu i bankowości. Do ich obowiązków należeć będzie nadzór nad obsługą oraz realizowanie projektów na rzecz globalnych klientów State Street – wyjaśnia Marcin Tchórzewski Vice President State Street Poland.


 


Kompleks biurowy Bonarka (Bonarka4Business) przy ul. Puszkarskiej w Krakowie to kompleks czterech budynków biurowych klasy A.