DODAJ

Kraków: Estakada przy Serenadzie przejezdna pod koniec miesiąca

Handel / Kraków
Kraków: Estakada przy Serenadzie
Damian Daraż
2018-03-14 23:03:27
Inwestor galerii handlowej kończy budowę estakady pieszo-rowerowo-samochodowej przebiegającej nad ulicą Bora Komorowskiego. Ułatwi ona dojazd do otwartej w październiku ubiegłego roku galerii handlowej.

Kilka dni temu pojawiały się w mediach informacje o tym, że estakada zostanie oddana do użytku w połowie marca. Okazuje się, iż przeprawa nad ulicą Bora Komorowskiego w pełni gotowa będzie dopiero pod koniec miesiąca, tuż przed świętami wielkanocnymi.

Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe, układane ostatnie warstwy asfaltu, malowana jest konstrukcja, prowadzone prace przy montażu barierek, układane ostatnie fragmenty kostki brukowej wraz z pracami porządkowymi.

Estakada zostanie otwarta po upływie pięciu miesięcy od uroczystego otwarcia centrum handlowego Serenada. Tuż pod nią pojawiły się zatoki dla autobusów komunikacji miejskiej wraz z wiatami. Lokalizacja przystanków ułatwi podróżnym dojazd do galerii. Przy przystankach mieszczą się schody oraz windy, które ułatwią pieszym przedostanie się do Serenady nad ruchliwą arterią.