DODAJ

Nowe hale sportowe powstają przy szkołach

Sport i rekreacja / Kraków
Nowe hale sportowe powstają
Damian Daraż
2017-10-13 11:11:22
Do końca 2019 roku przy sześciu krakowskich szkołach powstaną nowoczesne halowe obiekty sportowe. Pierwszy obiekt zostanie oddany do użytku przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Grochowskiej oraz VII LO przy ulicy Skarbińskiego.

Kamienie węgielne pod nowe obiekty zostały wmurowane w ubiegłym roku. Na początku przyszłego roku swoją halę dostaną uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Grochowskiej, do której uczęszczały m.in. Otylia Jędrzejczak i siostry Radwańskie.

Nowy obiekt usytuowany został w miejscu starej salki, która została rozebrana. W tej hali zajęcia odbywać się będą w takich dyscyplinach jak piłka nożna halowa, koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz innych sportów. W kondygnacji podziemnej znajdować się będzie sauna i centrum odnowy biologicznej. Poza tym w obiekcie znajdzie się siłownia, pokój rehabilitacyjny, sala fitness. Główna sala wyposażona zostanie w mobilną trybunę dla 170 widzów.

Miasto na budowę tego obiektu wyda ok. 13 mln zł, z czego 6 mln zł od ministerstwa. Planowane oddanie do użytku do styczeń 2018 roku.

Z kolei hala przy ulicy Skarbińskiego zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. Obiekt stanowi przedłużenie istniejącego skrzydła, w którym znajduje się mała sala gimnastyczna. Nowa hala będzie większa, dysponować będzie boiskiem o wymiarach 15 na 28 metrów, z trybuną na 122 widzów. Powstała również ścianka wspinaczkowa oraz niezbędne zaplecze, szatnie, salki treningowe do ćwiczeń indywidualnych, ćwiczeń fitness, salkę klubową. Koszt budowy i wyposażenia to ok. 7,5 mln zł. z czego 2 mln zł. pochodzi z dofinansowania ministerialnego.

Nowe obiekty w planach

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie planuje, aby do końca przyszłego roku nowe obiekty powstały przy Szkole Podstawowej nr 134, przy ulicy Kłuszyńskiej, oraz przy Szkole Podstawowej nr 40, przy ulicy Pszczelnej. Z kolei do końca 2019 roku nowe obiekty powstaną przy Szkole Podstawowej nr 85 na osiedlu Złotego Wieku i przy Szkole Podstawowej nr 25 przy ulicy Komandosów.