DODAJ

Wydział Prawa UJ doczekał się nowego gmachu

Oświata / Kraków
Wydział Prawa UJ doczekał
Damian Daraż
2016-08-25 22:10:33
Nowy budynek Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczący się przy ulicy Krupniczej 33A, jest już gotowy. W październiku studenci rozpoczną w nim naukę.

Budynek powstał na niewielkiej działce pomiędzy Teatrem Groteska a Auditorium Maximum UJ, a także oddanym do użytku pod koniec 2015 roku Collegium Paderevianum. 

Obiekt ma 3,5 tys. metrów kw. powierzchni, największa sala audytoryjna pomieści około 560 osób, z możliwością podziału na dwie sale, w której przebywać mogą dwie grupy po około 280 osób. Do dyspozycji studentów będą także dwie sale pojemne na 148 osób, oraz pięć mniejszych, każda po około 50 osób.

Przyszli prawnicy otrzymają do dyspozycji również salę, w której odbywać się będą symulacje rozpraw sądowych – tłumaczy na łamach Dziennika Polskiego rzecznik UJ Adrian Ochalik.

Koszty

Nowy budynek Wydziału prawa i Administracji kosztował około 22 milionów złotych i wybudowany został ze środków własnych wydziału, bez korzystania ze środków unijnych czy z pomocy władz UJ. Obiekt jest obecnie na etapie odbiorów technicznych, a studenci rozpoczną w nim naukę 1 października.