DODAJ

C&W będzie zarządzać Green Horizon w Łodzi

Biura / Łódź
C&W będzie zarządzać Green
Kajtman
2012-09-19 15:57:07

Cushman & Wakefield, globalna firma doradcza z branży nieruchomości komercyjnych, została wybrana zarządcą pierwszej fazy kompleksu biurowego Green Horizon realizowanego przez Skanska Property Poland, dewelopera zielonych budynków biurowych, należącego do międzynarodowej Grupy Skanska.


 


Green Horizon to kompleks biurowy klasy A realizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, zlokalizowany przy ul. Pomorskiej 107 w Łodzi, blisko ronda Solidarności. Kompleks będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 33 000 mkw. (budynek A – 19 000 mkw. oraz budynek B – 14 000 mkw.). Oddanie do użytku pierwszej fazy projektu (budynek A) planowane jest na IV kwartał 2012 roku. Siedmiokondygnacyjny kompleks będzie mieścić dwupoziomowy parking podziemny z 395 miejscami oraz wydzieloną strefą parkowania rowerów.


 


Inwestycja firmy Skanska dedykowana jest sektorowi BPO (business process outsourcing). Projekt uwzględnia specyficzne wymagania branży nowoczesnych usług biznesowych z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa informacji. Głównym najemcą jest Infosys BPO Poland, jedna z wiodących firm na rynku outsourcingu procesów biznesowych, która zajmie 15 000 mkw. Do Green Horizon zostanie również przeniesione łódzkie biuro firmy Skanska S.A. W kompleksie powstanie także część handlowa o powierzchni około 2 500 mkw. (1 500 mkw. w pierwszej fazie i 1 000 mkw. w drugiej fazie), w której znajdą się sklepy, usługi i gastronomia.


 


Łódzki biurowiec został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa przez Medusa Group. Generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. W 2011 r. Green Horizon zdobył precertyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold oraz certyfikat GreenBuilding. Zastosowane technologie pozwolą na ograniczenie zużycia energii i wody. W budynku wykorzystano m.in. energooszczędne systemy ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji oraz oświetlenia, a przy jego budowie użyto wyłącznie materiałów o niskiej emisji substancji szkodliwych.


 


„Projekty biurowe Skanska Property Poland idealnie odpowiadają potrzebom firm z sektora BPO, oferującym wyspecjalizowane usługi dla biznesu. Dla firm tych szczególnie istotna jest lokalizacja z jak najlepszym dostępem do komunikacji miejskiej, łatwość aranżacji wnętrz, energooszczędność, a także elastyczne podejście dewelopera do wymagań najemcy. Z tego względu nasze budynki cieszą się dużą popularnością między innymi właśnie wśród firm z tej branży. Łódzki Green Horizon, którego głównym najemcą jest Infosys BPO, jest tego świetnym przykładem”, powiedział Arkadiusz Rudzki, Dyrektor ds. Wynajmu i Zarządzania Wartością Budynków w Skanska Property Poland.


 


„Green Horizon to budynek przyjazny zarówno dla najemców, jak i dla środowiska. Oszczędności zużycia mediów znacznie ograniczą koszty najmu powierzchni w obiekcie” – mówi Aneta Rogowicz-Gała, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield.


 


Dział Zarządzania Nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield jest jednym z wiodących na polskim rynku zespołów zarządzających nieruchomościami komercyjnymi. Obecnie odpowiada za portfel nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni 500 000 mkw.