DODAJ

C&W zarządcą drugiej fazy kompleksu Green Horizon

Biura / Łódź
C&W zarządcą drugiej fazy
Kajtman
2013-04-16 11:48:06

Firma Cushman & Wakefield została wybrana zarządcą drugiej fazy łódzkiego Green Horizon wybudowanego przez Skanska Property Poland i tym samym odpowiada za zarządzanie całym kompleksem biurowym.


 


Green Horizon to kompleks biurowy klasy A, zlokalizowany przy ul. Pomorskiej 106 w Łodzi, tuż przy rondzie Solidarności. Składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni najmu wynoszącej około 33.000 mkw. Budynek A – Infosys Green Horizon – oddany został do użytku pod koniec 2012 r. Jego część biurowa została w całości wynajęta przez firmę Infosys BPO. Powierzchnię handlową zajmują m.in. PKO BP i PNB Paribas. Budynek B o powierzchni 13.500 mkw. zostanie ukończony w maju tego roku. Jego pierwsi najemcy to SouthWestern, Grupa Medicover, PwC i Getin Noble Bank.  


 


Inwestycja firmy Skanska odpowiada potrzebom firm z sektora BPO (business process outsourcing). Projekt spełnia najwyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa informacji. Nieruchomość została zaprojektowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Green Horizon zdobył precertyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold oraz otrzyma certyfikat EU GreenBuilding.


 


„Cieszymy się z kontynuowania współpracy z firmą Skanska Property Poland i możliwości zarządzania jednym z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w Polsce. We wrześniu 2012 r. wygraliśmy przetarg na obsługę pierwszej fazy kompleksu – Infosys Green Horizon. Drugą fazą będziemy zarządzać od maja br.” – mówi Aneta Rogowicz-Gała, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield.


 


Dział Zarządzania Nieruchomościami firmy Cushman & Wakefield jest jednym z wiodących na polskim rynku zespołów zarządzających nieruchomościami komercyjnymi. Obecnie odpowiada za portfel nieruchomości biurowych o łącznej powierzchni 500.000 mkw.