DODAJ

Nowoczesny kompleks biurowy Infosys Green Horizon już otwarty

Biura / Łódź
Nowoczesny kompleks biurowy Infosys
Kajtman
2012-12-12 17:18:11

W dniu 12 grudnia 2012 r., w Łodzi otwarto nowoczesny kompleks biurowy Infosys Green Horizon, zaprojektowany w odpowiedzi na konkretne potrzeby firm z sektora outsourcingu. To najnowszy projekt Skanska Property Poland – jednego z najbardziej innowacyjnych deweloperów zielonych budynków biurowych. Infosys Green Horizon, zrealizowany z zasadami zrównoważonego budownictwa, jest pierwszym obiektem w  Łodzi posiadającym złotą precertyfikację LEED. Głównym najemcą kompleksu jest Infosys BPO Poland – lider nowoczesnych usług biznesowych. Docelowo w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy, na 16 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, pracę rozpocznie 2 tys. osób.


 


Zlokalizowany przy jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta – Rondzie Solidarności – siedmiokondygnacyjny Infosys Green Horizon to unikalny projekt na łódzkim rynku powierzchni biurowych. Skanska, wiodący deweloper powierzchni komercyjnych w Polsce, stworzył specjalny model inwestycyjny dedykowany firmom sektora usług biznesowych. Obiekt wyróżnia się zatem strategiczną lokalizacją, szerokim dostępem do środków transportu publicznego, bardzo wysokim standardem powierzchni oraz, co szczególnie istotne – elastycznością w jej aranżacji, umożliwiającą przyjęcie w krótkim czasie nawet dużej liczby nowych pracowników. Ponadto, budynek został zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić utrzymanie najwyższych standardów kontroli i bezpieczeństwa.


 


- W trakcie realizacji inwestycji zwracaliśmy szczególną uwagę na to, by na każdym etapie projektu dostosowywać go do potrzeb głównego najemcy. Od samego początku przedstawiciele Infosys BPO Poland byli zaangażowani w proces planowania i tworzenia kolejnych elementów kompleksu – mówi Waldemar Olbryk, Prezes Skanska Property Poland. Stworzyliśmy biurowiec, który charakteryzuje się najwyższym poziomem funkcjonalności i oferuje duży komfort pracy. Kolejnym wyróżnikiem projektu są tzw. zielone rozwiązania. Jest to pierwszy budynek w Łodzi posiadający złotą precertyfikację LEED. Stanowi ona nie tylko potwierdzenie najwyższej jakości zastosowanych technologii, ale także wynika z odpowiedzialnej strategii naszej firmy związanej z ideą zrównoważonego rozwoju – dodaje.


 


Kompleks otrzyma także certyfikat Komisji Europejskiej EU GreenBuilding, przyznawany obiektom, które wyróżnia zużycie energii na poziomie o 25 proc. niższym niż przewidują normy krajowe. Do zielonych rozwiązań przyczyniających się do redukcji wpływu obiektu na środowisko naturalne też należą m.in.: energooszczędne systemy ogrzewania i wentylacji, nawilżacze wodne (adiabatyczne), automatyczne wyłączniki światła czy wykorzystywanie ciepłego powietrza z biur do ogrzewania garaży. W budynku przygotowano udogodnienia dla rowerzystów: specjalny podziemny i naziemny parking, w którym przygotowano przestrzeń mogącą pomieścić 380 stojaków na rowery oraz przebieralnie i prysznice dla osób dojeżdżających do pracy na rowerze.


 


Dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług biznesowych sprawia, że jego przedstawiciele są jednymi z kluczowych najemców powierzchni biurowych w Polsce.

Z raportu „Standard BPO. Standard nowoczesnych powierzchni biurowych dopasowanych do potrzeb firm z sektora BPO”, przygotowanego przez Skanska we współpracy z ABSL i Jones Lang LaSalle, wynika, że do głównych oczekiwań tego typu firm należą elastyczność aranżacji przestrzeni i jej wydajność oraz bezpieczeństwo operacji. Znaczenie też ma dogodna lokalizacja i łatwy dostęp do środków transportu publicznego.


 


- Skanska odpowiada na potrzeby zidentyfikowane w raporcie dotyczącym standardów powierzchni biurowych firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Nasze budynki spełniają wymagania tej branży zarówno jeśli chodzi o lokalizację, wymagania techniczne, jak i indywidualne oraz elastyczne podejście do klienta – podkreśla Waldemar Olbryk.


 


Całkowita powierzchnia biurowa w kompleksie Infosys Green Horizon wynosi 33 000 mkw. Inwestycja składa się z dwóch etapów – budynku A (19 000 mkw.: z czego 16 000 mkw. zajmują przestrzenie biurowe, a 3 000 mkw. na parterze budynku zostało przeznaczonych pod części wspólne i na lokale użytkowe) oraz B (14 000 mkw. z czego 13 000 mkw. stanowi powierzchnia biurowa, a 1000 mkw. znajduje się na parterze budynku), termin zakończenia to II kw. 2013. Infosys BPO Poland wynajął w obiekcie około 16 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej (budynek A), gdzie – docelowo – pracować będzie 2 tys. osób.


 


- Otwarcie nowej siedziby Infosys BPO Poland to krok milowy w historii firmy i symboliczne podsumowanie przemiany, która dokonała się w łódzkim centrum. Infosys świadczy coraz bardziej zaawansowane usługi i zyskuje kluczowe znaczenie w globalnych strukturach organizacji. Ponadto podnosząc zatrudnienie do 2 tys. osób staniemy się piątym największym pracodawcą sektora nowoczesnych usług w Polsce – mówi Krystian Bestry, Dyrektor Zarządzający Infosys BPO Europe. Przeprowadzka do przygotowanego przez Skanska budynku pozwoli na skupienie wszystkich pracowników łódzkiej jednostki w jednym biurze, realizację dalszych planów rekrutacyjnych, a także zapewni specjalistom firmy komfortowe środowisko pracy – podkreśla.