DODAJ

Nie tylko cena decyduje o wyborze mieszkania

Mieszkania i domy / Lublin
Nie tylko cena decyduje
Kajtman
2015-10-28 12:56:24
Dla coraz większej liczby osób cena nie stanowi już podstawowego kryterium decydującego o wyborze nieruchomości. Kupujący chcą mieć pewność, że w nowym miejscu będą mogli przez wiele lat mieszkać wygodnie i komfortowo. Znaczenia nabierają więc inne parametry mieszkania i cechy osiedla, na którym zostało zbudowane.

Zakup mieszkania to zazwyczaj inwestycja długoterminowa. Nabywcy mają więc na uwadze szereg czynników związanych z komfortem, estetyką i bezpieczeństwem. Budynek, jego otoczenie i infrastruktura osiedla musi zatem odpowiadać praktycznym, indywidualnym potrzebom potencjalnych mieszkańców.

Rodziny z dziećmi chcą mieć łatwy dostęp do sklepów, przystanków komunikacji miejskiej, placówek oświatowych. Z kolei osoby starsze cenią spokój i ciszę, więc zawracają  uwagę na to, aby mieszkanie nie było zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwych ulic. Dla młodych ludzi, atutem bywa natomiast prestiż, standard, czy estetyka budynku.

Prowadząc sprzedaż mieszkań, zauważamy, że dla części klientów cena przestaje być decydującym czynnikiem przy wyborze lokalu. Nadal odgrywa istotną rolę, ale coraz więcej osób zwraca w pierwszej kolejności uwagę na to, czy oferta spełnia ich indywidualne wymagania – mówi Paulina Jaszczewska z biura lubelskiego dewelopera Willowa II. – Widzimy to na przykładzie naszego osiedla Leśne Zacisze przy ul. Jantarowej w Lublinie. Klienci, którzy decydują się na zakup mieszkania z tej oferty, podkreślają, że doceniają lokalizację inwestycji i szeroki wybór mieszkań. Podoba im się, że osiedle znajduje się w spokojnej okolicy, ale jednocześnie jest świetnie skomunikowane z innymi częściami miasta i ma odpowiednią infrastrukturę.

Na tę ostatnią kwestię dużą uwagę zwracają rodziny z dziećmi. Takie osiedla, jak Leśne Zacisze wybierają między innymi z uwagi na bliskość szkół, przedszkoli i sklepów. Doceniają też estetycznie zaprojektowane alejki spacerowe, dużą ilość zieleni i dostęp do placów zabaw. – Należy zauważyć, że wśród nabywców są również młodzi ludzie, którzy nie posiadają dzieci. Z myślą o ich potrzebach proponujemy mieszkania o mniejszym metrażu, ale z różnymi rozkładami do wyboru – dodaje Paulina Jaszczewska.