DODAJ

Lubuskie wyremontuje zniszczone drogi

lubuskie
Lubuskie wyremontuje zniszczone drogi
RynekInfrastruktury
2012-03-08 15:58:02

Województwo lubuskie zagwarantowało sobie 1 milion złotych dotacji remont drogi na odcinku Lubięcin-Tarnów Jezierny. Pieniądze zostały przyznane w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na 2012 rok.


 


Odcinek  Lubięcin-Tarnów Jezierny jedna z dróg w województwie lubuskiem uszkodzonych podczas powodzi w 2010 roku. Dzięki dotacji wyremontowany zostanie ok. 2km odcinek zniszczonej nawierzchni.


 


Usuwanie zniszczeń po powodzi w 2010 roku rozpoczęło się jeszcze tego samego roku – przypomina Sławomir Michalak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Uzyskano m. in. dofinansowanie z Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych działającego przy ówczesnym Ministerstwie Infrastruktury (obecnie Ministerstwie Transportu) w wysokości 10 milinów złotych.


 


W roku 2011, również w ramach dofinansowania z BUSKŻ, pozyskano środki w wysokości 1,9 miliona złotych na dofinansowanie remontu drogi nr 318 na odcinku Lubięcin – Tarnów Jezierny, uszkodzonej w wyniku nadmiernego ruchu pojazdów związanego z objazdami zamkniętych odcinków dróg (zwłaszcza DW nr 315 na odcinku Nowa Sól - Przyborów).