DODAJ

Barwny finał ColorLovej akcji

małopolskie/pomorskie
Barwny finał ColorLovej akcji
2016-10-07 15:25:41
Akcja „ColorLove Przedszkole” powoli dobiega końca. Placówki z Sychowa i Wrząsowic przeszły metamorfozę, dzięki której maluchy zyskały miejsce inspirujące do nauki i zabawy, a przy tym również wspierające ich rozwój. Żywe kolory rozweselają nie tylko otoczenie, lecz także buzie przedszkolaków. Inicjatywa firmy Baumit dowiodła tym samym, że biznes może korzystnie wpływać również na życie dziecięcej społeczności.

Wszystko zaczęło się w Internecie. Konkurs trwał od 1 sierpnia do 6 listopada 2015 roku i był skierowany do placówek z regionu Krakowa i Trójmiasta. W tym czasie internauci oddawali głosy na wybrane placówki na stronie http://baumitstar.pl/przedszkole. Zainteresowanie akcją szybko przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, a uczestników ogarnął duch zdrowej rywalizacji. Nic dziwnego, stawką było przemalowanie elewacji ufundowane przez firmę Baumit, a zwycięzca w każdym z regionów mógł być tylko jeden. O głosy zabiegali wszyscy, nawet najbliższe otoczenie zgłoszonych do konkursu placówek. Lokalne społeczności po raz kolejny udowodniły, że razem można więcej. Wszystkim przyświecał jeden cel – kolorowa fasada dla najmłodszych.

Ostatecznie, spośród 10 najwyżej uplasowanych w swoim regionie przedszkoli, profesjonalne Jury wybrało zwycięzców: Polsko-Angielskie Przedszkole LENKOWO we Wrząsowicach (w rejonie Krakowa) oraz Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Płk. Stanisława Dąbka we wsi Sychowo koło Wejherowa (w rejonie Trójmiasta).

Odświeżona twarz przedszkola

Zwycięskie budynki pod swoje skrzydła wzięli zaprzyjaźnieni z firmą Baumit architekci. Ich zamysłem było zachowanie tożsamości budynków. Oba mają swój niepowtarzalny charakter – nie chciano im tego odbierać, a jedynie je odświeżyć. Rozpoczęły się więc prace nad projektami, a następnie nad ich wykonaniem. W ostatnich dniach sierpnia ruszyła metamorfoza w Sychowie, skąd zaraz po zakończeniu malowania ekipa budowlana przeniosła się do Wrząsowic.

Kolor wieńczy dzieło

Dziś, patrząc na efekty metamorfozy, śmiało można mówić o wspólnym sukcesie, której autorem jest każdy, kto w jakikolwiek sposób był zaangażowany w ColorLovą akcję. Po kilkunastu latach przedszkole w Sychowie w końcu zyskało nowy wizerunek, przypominający o wartości historycznej pochodzącego z końca XIX w. dworka szlacheckiego. LENKOWO natomiast zmieniło się w prawdziwą wielobarwną mozaikę, gdzie nasycone kolory występują w towarzystwie pastelowych odcieni. Od teraz angielsko-polskie przedszkole to tętniąca barwami dziecięca metropolia.

Tak przemyślane, a jednocześnie jakże odmienne wizje architektów udało się urzeczywistnić m.in. dzięki farbie elewacyjnej klasy Premium – Baumit StarColor. Silikonowa powłoka o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne czy zanieczyszczenia, której dodatkowym atutem są podwyższone właściwości samoczyszczące, to gwarancja jakości i trwałego efektu dekoracyjnego. Wszystko z myślą o tym, by także kolejne pokolenia przedszkolaków mogły przebywać w otoczeniu zachęcającym do ciekawości i poznawania.

ColorLove fundamenty


Dla dzieci świat ma mnóstwo barw. My, dorośli, w codziennym zabieganiu za pracą i obowiązkami nierzadko postrzegamy go jako szary i monotonny. Dlatego warto jak najdłużej zatrzymać w naszych pociechach zdolność kolorowego spojrzenia na otoczenie. Będąc o tym przekonanym, fundator nagrody głównej – Baumit – postanowił umilić czas oczekiwania na końcowe efekty metamorfozy ich przedszkoli, przekazując poza konkursem podopiecznym zwycięskich placówek niezwykłe zestawy plastyczne. Prezenty powędrowały również do trzech innych placówek, wyróżnionych przez konkursowe jury. Wśród nich znalazły się: Przedszkole Sióstr Elżbietanek w Gdańsku oraz Samorządowe Przedszkole nr 125 im. Jana Marcina Szancera i Samorządowe Przedszkole nr 92-Filia z Krakowa. Kredki, farbki, bloki i wielkoformatowe kolorowanki szybko znalazły się w centrum zainteresowania obdarowanych maluchów. Dzieci z ogromnym zapałem i entuzjazmem tworzyły rysunki, ćwicząc swoją wyobraźnię i zdolności artystyczne, wzmacniając tym samym fundamenty pod własny rozwój. Kto wie, może w nie tak odległej przyszłości pomoże im to stać się kreatywnymi, pełnymi pozytywnej energii młodymi ludźmi, gotowymi uczynić świat bardziej ColorLovym…?