DODAJ

Galeria Łomianki już otwarta, Retail Park Ruda Śląska oraz Retail Park Turek gotowe w 2013 roku

Handel / Łomianki
Galeria Łomianki już otwarta,
Artivia
2012-12-10 15:42:09

Od otwarcia Galerii Łomianki w sobotę, 8 grudnia, odwiedziło ją ponad 10 tysięcy osób. Pełna komercjalizacja podwarszawskiego centrum handlowego typu convenience – szybkie i wygodne zakupy, nastąpi wiosną 2013 roku. W przyszłym roku ruszą również dwa parki realizowane przez firmę Mostostal Wrocław Quantum - w Rudzie Śląskiej i Turku.

Park handlowy przy ulicy Warszawskiej w Łomiankach ma powierzchnię 5 tys. m kw., na której docelowo funkcjonować będzie 18 sklepów. Obecnie klienci mogą robić zakupy w m.in. supermarkecie MarcPol, który zajmuje 2 tys. m kw. powierzchni, sklepie obuwniczym Deichmann, sklepie odzieżowym Pepco, drogerii Hebe, a także korzystać z usług kwiaciarni Kwiatoteka, pralni 5aSec, kawiarnio-pizzerii Ci Gusta oraz punktu naprawy obuwia Mr. Minit.


 


- Galeria jest skomercjalizowana w 90 procentach. Planujemy, że ostatni najemcy wprowadzą się wiosną przyszłego roku. Pozostały 4 boksy do uzupełnienia, które prawdopodobnie zajmie m.in. marka odzieży dziecięcej, biuro podróży i bank – mówi Witold Bezmienow, przedstawiciel firmy Quantum Retail, odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu.


 


Do dyspozycji klientów jest również parking na 120 miejsc postojowych zlokalizowany na tyłach Galerii Łomianki.


 


Inwestorem galerii w ścisłym centrum Łomianek jest firma Mostostal Wrocław Quantum, która zamierza w przyszłym roku uruchomić Retail Park Ruda Śląska (6 tys. m kw.) i Retail Park Turek (2 tys. m kw.). Budowa pierwszego obiektu już się rozpoczęła, prace w Turku wystartują w pierwszym kwartale 2013 roku.


 


- Retail Park Ruda Śląska ma już kilku najemców. Rozmowy z kolejnymi firmami zamierzamy sfinalizować w marcu przyszłego roku. Z kolei w Turku powstanie obiekt wolnostojący w całości wynajęty przez firmę MarcPol - podkreśla Witold Bezmienow.


 


Obie inwestycje mają zostać uruchomione kolejno w II i IV kwartale przyszłego roku.