DODAJ

Na wrocławskich Swojczycach szykuje się spora inwestycja mieszkaniowa

Mieszkania i domy / Wrocław
Na wrocławskich Swojczycach szykuje
Mariusz Bartodziej
2017-09-21 09:47:16
Przy ulicy Miłoszyckiej, w pobliżu Ceglanej, ma powstać osiedle złożone z budynków wielo- i jednorodzinnych. Inwestor, Arkop Sp. z o.o., złożył 19 września wniosek o pozwolenie na budowę.

Dokładna nazwa zamierzenia to "budowa zespołu dziesięciu budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz dwóch par jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej". Osiedle będzie się mieścić na działce numer 35.

UM Wrocławia


UM Wrocławia


Projekt inwestycji przygotował Maciej Konopka z pracowni architektonicznej Pro-Art Konopka S.c. Zaprojektował już dla tego dewelopera Paryski Zakątek, znajdujący się na Przedmieściu Oławskim. Na stronie pracowni są opublikowane wizualizacje osiedla wielorodzinnego przy ul. Miłoszyckiej, o powierzchni 7000 mkw., zrealizowane dla Arkopu Deweloper.

materiały projektanta


materiały projektanta


materiały projektanta


Działki na sprzedaż

Nieruchomość, na której ma być zlokalizowane planowane w złożonym wniosku osiedle, znajduje się w ofercie sprzedażowej firmy Arkop Deweloper. Składa się z trzech działek: przy ul. Ceglanej 75b działki nr 28/1 (0,392 ha) i 29 (0,468 ha), a przy ul. Miłoszyckiej 69 nr 35 (1,4089 ha). To teren o łącznej powierzchni ponad 2,2 ha.

Obecnie dla terenu opracowywany jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje powstanie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej. Jest przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne oraz wielorodzinne. Istnieje możliwość wybudowania domów 4-6 rodzinnych (domki jednorodzinne) – do 4 mieszkań w jednym, wille miejskie do 6 mieszkań – informuje wrocławski deweloper.

Cena za jeden mkw. wynosi 240 zł, co przy zakupie kompletu działek daje ponad 5,4 mln zł.

Obecnie firma Arkop prowadzi współpracę z zespołem projektowym, celem wypracowania koncepcji zagospodarowania terenu. Według wstępnych ustaleń, na całym terenie powstać powinno około 120 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10000 mkw. – wyjaśnia inwestor.

Działalność deweloperska

Arkop Deweloper prowadzi aktualnie sprzedaż swojego osiedla Paryski Zakątek, znajdującego się przy ul. Komuny Paryskiej 90. To 5-piętrowy budynek, w którym znajdą się 164 mieszkania.

mat. inwestora/Arkop Deweloper


Wrocławski deweloper przygotowuje również inwestycje na Maślicach – Rodzinne Maślice. W marcu 2016 roku inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy ulicy Maślickiej (w pobliżu Rędzińskiej i Turoszowskiej), o kubaturze prawie 58 tys. metrów sześciennych. Ma się znajdować na działce numer 19/4, która w Systemie Informacji Przestrzennej Wrocławia stanowi część nieruchomości numer 19/9. Za projekt odpowiada Marcin Dziewoński z pracowni Dziewoński Łukaszewicz Architekci S.C. Inwestor otrzymał pozwolenie 28 marca 2017 roku.

UM Wrocławia


UM Wrocławia