DODAJ

Nowy hostel kapsułowy powstaje w centrum Warszawy

Hotele / Warszawa
Klaudia Nowicka
2017-12-18 14:54:44
W Warszawie przy ulicy Dowcipu 4 wznoszony jest hostel kapsułowy. Swoją wyjątkowość zawdzięcza niekonwencjonalnym wnętrzom rodem z Japonii. Inwestycja jest w ostatniej fazie przygotowań. Otwarcie nastąpi w pierwszym kwartale 2018 roku.

Kapsuła Hostel już za kilka miesięcy zostanie otwarty dla gości. Pomysłodawca wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów związanymi z lokalizacją, ceną i standardem. Normą w warszawskich hotelach jest wysoka cena. Ponadto zazwyczaj trzeba do nich daleko dojechać.

Hostel będzie miał świetną lokalizację. Mowa tu o ścisłym centrum. Od Pałacu Kultury i Nauki lub Dworca Centralnego będzie go dzielić 1 km, czyli 10 minut spaceru, a od Starego Miasta około 2 km. W okolicy znajdują się rekomendowane restauracje, kawiarnie i inne atrakcje.

W każdej z kapsuł do dyspozycji gości będą dwa gniazdka zasilające, tablet, oświetlenie, materac, pościel oraz darmowe połączenie z siecią Wi-Fi. Poczucie bezpieczeństwa zapewniać będzie zamykana roleta antywłamaniowa, a wygodę – specjalnie wykonana ściana, przystosowana do komfortowego siedzenia z podparciem. Do dyspozycji klientów będzie również 17 kabin prysznicowych oraz lobby.

Adam Wawrzyński, prezes zarządu Kapsuła Hostel, zdradza, że planuje rozszerzyć swoją działalność i otworzyć tego typu placówki również w innych miastach polski. Zaznacza, iż jest to pierwsza tego typu inwestycja w Warszawie. Zapewnia o wysokim standardzie i zadowoleniu przyszłych gości.

Maksymalna liczba gości w hostelu to 146 osób. Kapsułowe hostele są alternatywą dla podróżujących studentów, biznesmenów i osób często przemieszczających się pomiędzy aglomeracjami. Opłata za noc w kapsule będzie wynosić 65 złotych. Jest to cena podobna do tej, którą zapłacimy za łóżko w pokoju wieloosobowym, w tanim hostelu w centrum.

Projekt warszawskiego hostelu sporządziła firma Wróblewski Architektura. Pracownia zajmuje się współczesną, autorską architekturą, której celem jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni o wysokim, europejskim standardzie. Projektowane przez architektów pracowni rozwiązania są nowoczesne oraz przyjazne dla oka.

Historia idei sypialni w azjatyckim stylu?

Pomysł na kapsuły do spania powstał pod koniec lat 70. XX wieku, w Japonii. Pierwszy na świecie hostel kapsułowy opracował Kisho Kurokawa. Wzniesiony w Osace, gdzie został pozytywnie odebrany przez biznesmenów.

Prosty, wygodny i tani sposób na odpoczynek po całym dniu pracy. Zapewniał pensjonariuszom z Kraju Wschodzącego Słońca dogodne warunki i poczucie intymności.