DODAJ

Most na DK-87 w Piwnicznej do końca roku

Piwniczna-Zdrój
Most na DK-87 w
RynekInfrastruktury
2014-08-01 12:14:59

W grudniu tego roku kierowcy powinni przejechać mostem łukowym, który powstaje w Małopolsce na Popradzie. 31 lipca rozpoczęto montaż drugiego łuku mostu w Piwnicznej budowanego w ciągu drogi krajowej nr 87.


 


Koszt budowy mostu to 23 mln zł brutto. Roboty wykonuje czeska firma Firesta-Fiser z Brna. Nowy most zastąpi starą, rozebraną przeprawę, która nie posiadała parametrów odpowiadających obciążeniom na drogach krajowych. Budowa ruszyła z końcem marca tego roku i jest realizowana w ramach większej inwestycji, a jest nią przebudowa 3 km DK-87 wraz z dojazdami do mostu granicznego.


 


Inwestycja zakłada budowę nowego odcinka DK-87 od ronda stanowiącego dojazd do mostu granicznego na Popradzie, nowy łącznik między DW-971 i rondem, budowę drogi łączącej rondo z drogą powiatową oraz wzmocnienie istniejącej nawierzchni DK-87 do nośności 115 kN/oś.


 


Ponadto, przewidziano rozbiórkę istniejących przepustów oraz budowę nowych, budowę mostu nad potokiem wraz z regulacją koryta do wylotu do rzeki Poprad. Obecnie trwa remont muru oporowego wzdłuż drogi krajowej nr 87.