DODAJ

UBM sprzedał w Polsce nieruchomości za łączną kwotę ponad 160 mln euro

Polska
UBM sprzedał w Polsce
Orzech
2018-01-22 20:40:43
Jeszcze przed końcem 2017 roku UBM sprzedało za kwotę około 30 mln euro słowackiemu inwestorowi – IAD Investments położony w sercu Krakowa budynek biurowy Kotlarska. W bieżącym miesiącu sprzedano natomiast hamburskiej firmie Warburg-HIH za około 54 miliony euro biurowiec Pegaz o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 21 000 mkw., położony w jednej z topowych lokalizacji we Wrocławiu. Do Union Investment trafiły, z kolei, dwa hotele – położony w Warszawie Holiday Inn Twarda za około 41 milionów euro, a także Holiday Inn w Gdańsku. Inwestycja ta, której zakończenie planowane jest na wiosnę 2019 r., została sprzedana również na rzecz Union Investment w ramach "forward sales" za około 38 mln euro.

– Nowy rodzaj współpracy między zespołami UBM w Polsce, w Wiedniu i zespołu sektora hotelarskiego sprawił, że udało nam się w bardzo krótkim czasie zwiększyć wolumen sprzedaży o ponad 160 milionów euro – komentuje Peter Obernhuber, członek zarządu UBM Polska.

UBM nie przestaje planować, a dzięki pozyskiwaniu nowych inwestycji hotelowych umacnia swoją pozycję największego dewelopera hotelarskiego w euroopie. Jako potwierdzenie niech posłuży fakt, że UBM, we współpracy partnerami, pozyskało projekt budowy 541-pokojowego hotelu usytuowanego w pobliżu Alexanderplatz w Berlinie, jak również inny hotel z 446 pokojami, położony przy Moskauer Straße w Düsseldorfie.

Mimo ukończonych inwestycji UBM dysponuje wypełnionym pakietem realizując obecnie 8 projektów związanych z budową hoteli. – A na rok 2018 zaplanowaliśmy w sektorze hotelowym jeszcze więcej – uzupełnia Martin Löcker, Chief Operating Officer.

Źródło: materiały prasowe