DODAJ

W lipcu ruszy remont DK-91 Tczew – Czarlin

pomorskie
W lipcu ruszy remont
RynekInfrastruktury
2014-07-09 10:08:51

Dzięki podpisanej w środę 2 lipca umowie na remont drogi krajowej nr 91 między Tczewem a Czarlinem, jeszcze w tym miesiącu prace będą mogły się rozpocząć. Na trasie pojawi się nowa nawierzchnia, skrzyżowania zostaną przebudowane, a chodniki wyremontowane.


 


Prace na DK-91 na zlecenie GDDKiA wykona Skanska za 38,922 mln zł. Wszystkie prace powinny się zakończyć do września 2015 roku (daje to 11 miesięcy, nie wliczając okresu zimowego, trwającego od 15 grudnia do 15 marca).


 


Obecnie nawierzchnia drogi krajowej nr 91 przechodzącej przez Tczew jest w złym stanie technicznym. W ramach prac, które rozpoczną się w lipcu, wyremontowany zostanie odcinek DK-91 zaczynający się od wiaduktów kolejowych na północy aż do węzła Czarlin przy skrzyżowaniu z DK-22. Daje to niemal 7 km drogi.


 


Zakres prac remontowych obejmuje wykonanie nowej nawierzchni na całym odcinku drogi, przebudowę wszystkich istniejących skrzyżowań oraz wybudowanie dodatkowego z ulicą Poligonową, co zostanie uczynione w partnerstwie z Tczewem. Ponadto, w ramach inwestycji dokonany zostanie kompleksowy remont wszystkich chodników.


 


Jak informuje Karol Markowski, wicedyrektor GDDKiA w Gdańsku, w Tczewie pojawi się ścieżka rowerowa biegnąca przez całe miasto aż do Górek. Jej początek zostanie zlokalizowany przy skrzyżowaniu z ulicą Armii Krajowej, następnie dotrze do skrzyżowania z ulicą Jagiellońską. Dalej ścieżka będzie przechodzić istniejącym odcinkiem przez osiedle Bajkowe, a potem od skrzyżowania z aleją Kociewską pobiegnie w pasie drogi krajowej do skrzyżowania z ulicą Norwida.