Pomorskie zrealizuje 16 inwestycji na drogach lokalnych

Pomorskie zrealizuje 16 inwestycji na drogach lokalnych

pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
W ramach tegorocznej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w województwie pomorskim uda się wykonać 16 zadań. Nowe lub odnowione drogi zyska siedem powiatów i dziewięć gmin.

Wnioski, które zakwalifikowano do dofinansowania pozwolą na modernizację około 71 km dróg, w tym 61,32 km w powiatach i 9,981 km w gminach. Projekty gmin są warte 32,076 mln zł, a powiatów 33,873 mln zł. w obu przypadkach dofinansowanie wyniesie 13,597 mln zł.


W powiecie gdańskim zaplanowano modernizację dróg za ponad 9 mln zł, z czego 3 mln zł będzie stanowić dotacja z NPPDL. Z dotacją w wysokości ponad 2,9 mln zł powiat sztumski wyremontuje ponad 12,7 km dróg.

 

REKLAMA
Kolejne 3 mln zł trafi do powiatu chojnickiego, gdzie zostanie przebudowana ulica Derdowskiego w Chojnicach. Na remont nawierzchni pięciu dróg w powiecie człuchowskim trafi dotacja w wysokości 1,877 mln zł.


Gminą, która otrzyma 3-milionowe dofinansowanie jest gmina miasta Tczew. Budowa ulicy Nowosuchostrzyckiej w mieście pochłonie w sumie 8,5 mln zł. Kościerzyna zamierza z pomocą 1,875 mln zł dofinansowania zbudować ulicę Kupiecką oraz wyremontować ciąg ulic 8 Maja, Klasztornej, Długiej i Miodowej.


Gminie Sierakowice udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 2,340 mln zł. pozwoli to poprawić dostępność układu drogowego oraz podnieść bezpieczeństwo w centrum Sierakowic, a dokładnie w obrębie dróg wojewódzkich nr 211 i nr 214.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA