DODAJ

W tym roku remont DK-91 w Tczewie

pomorskie
W tym roku remont
RynekInfrastruktury
2014-01-29 15:44:39

GDDKiA ma dobrą wiadomość dla kierowców z Tczewa i okolic. W tym roku rozpocznie się oczekiwany remont drogi krajowej nr 91 na odcinku Tczew – Czarlin. Poza nową nawierzchnią na trasie zostaną przebudowane skrzyżowania i wyremontowane chodniki, powstanie ścieżka rowerowa.


 


Nawierzchnia DK-91 przechodzącej przez Tczew jest w złym stanie technicznym i wymaga remontu. W tym roku zostanie wyremontowany odcinek drogi krajowej przechodzący przez całe miasto od wiaduktów kolejowych na północy aż do węzła Czarlin przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 22. Daje to prawie 7 km drogi.


 


Zakres prac obejmuje wykonanie nowej nawierzchni na całym odcinku trasy. W ramach przedsięwzięcia zostaną przebudowane wszystkie istniejące skrzyżowania oraz wybudowane zostanie jedno dodatkowe z ulicą Poligonową. Inwestycja ta jest realizowana w partnerstwie z miastem Tczew. Co więcej, wszystkie chodniki na całym odcinku DK-91 w mieście przejdą kompleksowy remont.


 


Rowerzystów powinna ucieszyć ścieżka rowerowa biegnąca przez całe miasto aż do Górek. – Ścieżka zacznie się przy skrzyżowaniu z ulicą Armii Krajowej i poprowadzi do skrzyżowania z ulicą Jagiellońską. Dalej będzie przechodzić istniejącym odcinkiem przez osiedle Bajkowe. Od skrzyżowania z aleją Kociewską znów w pasie drogi krajowej doprowadzi aż do skrzyżowania z ulicą Norwida – wyjaśnia Karol Markowski, zastępca dyrektora GDDKiA w Gdańsku.


 


Realizację inwestycji zaplanowano na rok 2014 i 2015. Zgodnie z zakładanym harmonogramem realizacji, prace powinny ruszyć w połowie bieżącego roku i zakończą się we wrześniu przyszłego roku. GDDKiA liczy na to, że większość prac uda się zrealizować jeszcze w 2014 roku.