DODAJ

Capgemini wybiera Business Garden Poznań

Biura / Poznań
Capgemini wybiera Business Garden
Kajtman
2015-12-03 13:55:19
Vastint informuje o podpisaniu umowy najmu 600 m2 powierzchni biurowej z firmą Capgemini w kompleksie Business Garden w Poznaniu. Nowe biuro będzie miejscem pracy specjalistów, zajmujących się tworzeniem indywidualnych rozwiązań IT dla renomowanych klientów firmy. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

– „Cieszymy się, że mogliśmy pomóc firmie Capgemini w znalezieniu najlepszej lokalizacji na biuro. Dzięki elastyczności i skali projektu Business Garden firma będzie mogła efektywnie dopasować powierzchnię do swoich potrzeb związanych z jej dynamicznym rozwojem” – mówi Krzysztof Misiak, Partner, Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

– „Poznański kompleks oferuje idealne warunki wspierające procesy biznesowe oraz rozwój centrów operacyjnych firm z sektora BPO, SSC i IT. Oprócz dostępu do dobrze rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej, Business Garden posiada efektywne i wydajne w aranżacji powierzchnie biurowe oraz zapewnia bezpieczeństwo działań naszych najemców. Dodatkowo, dzięki wdrożonym rozwiązaniom i kameralnej architekturze w otoczeniu ogrodu, pracownicy mogą korzystać z licznych udogodnień oraz cieszyć się komfortem środowiska pracy” – wyjaśnia Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Business Garden zlokalizowany jest na skrzyżowaniu ulic Marcelińskiej i Bułgarskiej na poznańskim Marcelinie. Docelowo będzie obejmował dziewięć budynków o łącznej, planowanej powierzchni 80 000 m2. Oddany na początku 2015 roku pierwszy etap inwestycji dostarczył 42 000 m2 powierzchni biurowej klasy A. W projekcie wdrożono wiele rozwiązań w zakresie ograniczenia zużycia energii, wody, emisji gazów cieplarnianych i ilości wytwarzanych odpadów w oparciu o wymagania certyfikacji LEED Platinum.