DODAJ

Dobra inwestycja dla przedsiębiorcy

Poznań
Dobra inwestycja dla przedsiębiorcy
Kajtman
2016-06-30 14:50:06
Rynek deweloperski przeżywa ożywienie nie tylko ze względu na zainteresowanie mieszkaniami, ale również powierzchniami usługowymi. Nowo powstające, rozrastające się osiedla to doskonała inwestycja dla każdego przedsiębiorcy. Liczy się wygodna lokalizacja, spokojna okolica i duża liczba potencjalnych klientów. Takich miejsc w Poznaniu nie brakuje.

W stolicy Wielkopolski powstaje wiele inwestycji. Sporą część z nich stanowią duże projekty, na których zamieszka po kilkaset osób. A to dobra informacja dla przedsiębiorców, freelancerów czy innych osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Duża liczba potencjalnych klientów zachęca do kupna lokalu usługowo-handlowego czy założenia swojej firmy i ulokowania pieniędzy w „pewny biznes”, a więc na nowym osiedlu. 

Lokale usługowo-handlowe w cenie
Winogrady to jedna z najbardziej zmieniających się dzielnic Poznania. Każdego roku przybywa tutaj nowych mieszkańców. Wszystko za sprawą realizowanej przez firmę Agrobex inwestycji Wilczak 20, w ramach której łącznie powstanie sześć budynków z 550 mieszkaniami. Aktualnie trwa budowa jej III etapu. Zwiększająca się liczba nowych lokatorów u zbiegu ulic Wilczak i Serbska to dobra wiadomość dla przedsiębiorców. Zakup lokalu usługowego na nowo powstającym osiedlu to inwestycja, która procentuje. – Ze względu na skalę projektu, zaproponowaliśmy przedsiębiorcom lokale usługowe, znajdujące się na parterach budynków. Jest to dobre miejsce nie tylko dla średnich firmy, ale także mniejszych, które z powodzeniem mogą otworzyć tutaj sklepy, salony czy inne punkty usługowo-handlowe – mówi Lucyna Jarczyńska, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Agrobex.

Miejsca z potencjałem
Ulica Meissnera w ciągu kilku ostatnich lat stała się interesującym miejscem w Poznaniu nie tylko do kupna swoich czterech kątów, ale także do nabycia powierzchni usługowej. Wszystko za sprawą realizowanej tam inwestycji Nowe Ogrody. Bowiem na teranie osiedla powstaje małe centrum medyczne. Partery budynków, jako idealne miejsca na lokale usługowe, stają się siedzibą lekarzy. Mieszkańcy nie muszą daleko szukać ginekologów, kardiologa, stomatologa czy lekarza medycyny estetycznej. Mają ich na miejscu.  Małe centrum medyczne to niewątpliwie udogodnienie dla obecnych i przyszłych mieszkańców. Z tego też względu w projekcie realizowanego właśnie III etapu również znajdują się lokale usługowe – mówi Marlena Zapalska, Prezes spółki Proxin Ogrody.

Duże korzyści odnotować mogą także inwestorzy, którzy zakupią lokal usługowy przy ulicy Piątkowskiej. Dogodna lokalizacja sprawia, że w ciągu kilku ostatnich lat powstało w okolicy wiele inwestycji mieszkaniowych. Firma Ekonbud-Fadom przy Piątkowskiej 118 i 122 zakończyła dwa projekty o łącznej liczbie 35 mieszkań. – Budując mieszkania zawsze myślimy o późniejszych potrzebach naszych mieszkańców. Postanowiliśmy więc partery budynków przeznaczyć na powierzchnie użytkowe, by mieszkańcy mieli wszystko na wyciągnięcie ręki – podkreśla Agata Nowaczyk, z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom. Aktualnie w sprzedaży znajdują się cztery lokale. Ich metraż waha się od 83 do 150 mkw. Cena zaczyna się od 5 200 zł za mkw.

Dobra lokalizacja to podstawa
Dąbrówka to kolejna ciekawa lokalizacja z punktu widzenia osób poszukujących własnego domu. Na terenie miejscowości trwa rozbudowa osiedle Leśna Polana. Deweloper realizujący projekt dba o dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców. Jednym z nich jest centrum usługowe Forum. – Poza budową domów mamy również na uwadze potrzebę dostępności obiektów zapewniających komfort mieszkańcom. Zważywszy na ich potrzeby, chcielibyśmy więc, aby dominująca cześć centrum usługowego została wykorzystana dla zdrowia i rekreacji – podkreśla Adam Wędrychowicz, przedstawiciel dewelopera Linea. 

Duża liczba nowy osiedli i budowanych lokali usługowych to dobra zachęta dla przedsiębiorców. Klientów z pewnością nie zabraknie, a nawet z roku na rok ich liczba będzie wzrastała.