DODAJ

Koniec przebudowy Centrum Kongresowego

Poznań
Koniec przebudowy Centrum Kongresowego
MatKoz
2011-10-20 13:02:26

Zakończyła się przebudowa pawilonu nr 15, w którym znajduje się Centrum Kongresowe Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obecnie jest to jeden z największych obiektów tego typu w Polsce. Powstały na przełomie lat 80. i 90. pawilon, dzięki przebudowie zyskał „nową twarz” i jest „konferencyjną” wizytówka miasta.  


 


Centrum ma 13 tys. mkw. powierzchni, posiada 12 sal konferencyjnych, w których znajduje się ponad 4 tys. miejsc. Na najniższym piętrze Poznań Congress Center, gdyż tak brzmi oficjalna, „europejska” nazwa Centrum, znajduję się recepcja, kawiarnia, szatnia, punkt informacyjny oraz małe sale konferencyjne maksymalnie dla 80 osób. Na pierwszym poziomie jest 7 sal konferencyjnych. Największa innowacja jest wprowadzenie specjalnego modułowego systemu przesuwanych ścian, dzięki któremu będzie można dostosować sale do potrzeb użytkowników. Po połączeniu sal w jedną całość powstaje przestrzeń o powierzchni  4,3 tys. mkw. mogąca pomieścić  2 tysiące gości. Do końca sierpnia 2012 roku w pawilonie powstanie również sala koncertowa, przewidywane rozpoczęcie remontu to początek przyszłego roku. Koszt inwestycji – podobno – nie przekroczył 50 mln złotych


 


Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich – Przemysław Trawa, zapowiedział, że w planach jest również wyburzenie budynku nr 14a, na którego miejscu ma powstać park.


 


- Będzie to strefa wypoczynku dla uczestników spotkań. Projekt chcemy zrealizować do września przyszłego roku, kiedy odbędzie się Ogólnopolski Kongres Kardiologów, na którym będziemy gościć 5 tysięcy osób – komentuje wiceprezes Zarządu MTP.