DODAJ

Zielony Sołacz Tarasy – kolejny etap inwestycji przy Parku Wodziczki

Mieszkania i domy / Poznań
Zielony Sołacz Tarasy –
Kajtman
2017-09-14 14:00:42
Firma Monday Development, należąca do grupy Unidevelopment, zrealizuje w Poznaniu kolejną inwestycję na Sołaczu. Do kompleksu mieszkaniowego pod nazwą Zielony Sołacz Apartamenty dołączy niebawem drugi etap – Zielony Sołacz Tarasy, w skład którego wchodzić będą trzy kameralne budynki z 74 mieszkaniami. Budowa ruszy jeszcze w tym roku.

Inwestycja Zielony Sołacz Tarasy położona jest przy ulicy Michała Drzymały 17, w odległości zaledwie 200 metrów od cieszących się ogromnym powodzeniem Apartamentów Zielony Sołacz. To, co wyróżnia nowy etap, to kaskadowe tarasy na wyższych kondygnacjach budynków, z ekspozycją na południe i widokiem na pobliski park. – Sukces sprzedażowy inwestycji Apartamenty Zielony Sołacz stał się potwierdzeniem dla planowanego drugiego etapu budowy mieszkań w tej części Poznania. Także tym razem przy tworzeniu koncepcji zabudowy staraliśmy się wykorzystać atuty lokalizacji w sąsiedztwie parku. Na ostatnich kondygnacjach budynków nowej inwestycji zaprojektowaliśmy kaskadowo ułożone tarasy o powierzchni nawet 150 mkw. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciele mieszkań zyskają dużo większą prywatność oraz dodatkowe wspaniałe miejsce codziennego wypoczynku, a sama inwestycja optycznie będzie niejako schodzić w kierunku parku – mówi Piotr Kasprowicz, wiceprezes Monday Development. – Nowy kompleks mieszkaniowy będzie bardzo kameralny i składać się będzie z trzech niewielkich budynków o wysokości maksymalnie pięciu pięter. Wszystkie mieszkania wyposażone zostaną w dodatkową przestrzeń w postaci balkonów, tarasów lub przydomowych ogródków. W obiekcie zaprojektowano duże przeszklenia, z oknami sięgającymi do samej podłogi, które są już powoli znakiem rozpoznawczym inwestycji przez nas realizowanych – dodaje. 

W najniższym budynku znajdować się będzie zaledwie 14 mieszkań. W pozostałych dwóch przewidziano 28 i 32 lokale. Ich powierzchnia wyniesie od 25 do 114 mkw., a dostępne będą w wersji z aneksami lub osobnymi kuchniami. Autorem projektu Zielony Sołacz Tarasy jest Studio Lisiak z Poznania. Generalnym wykonawcą inwestycji będzie Unibep S.A. Rozpoczęcie budowy planowane jest na IV kwartał 2017 roku.

Pod całym kompleksem Zielony Sołacz Tarasy inwestor zaplanował podziemną halę garażową, w której znajdą się również schowki na rowery. Wszystkie budynki zostaną wyposażone w windy. Na terenie kompleksu powstanie samoobsługowa stacja naprawy rowerów, stojaki na rowery oraz plac zabaw. Inwestycja zostanie ogrodzona, a jej teren będzie monitorowany. 

Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Sołacz, to jedna z najatrakcyjniejszych, ale także prestiżowych dzielnic Poznania. Sąsiedztwo projektowanego obiektu stanowią popularne wśród Poznaniaków urokliwe parki – Wodziczki, oddalony zaledwie o 150 m od inwestycji, oraz stanowiący niejako jego kontynuację Park Sołacki. Łącznie stanowią blisko 20-hektarowy klin miejskiej zieleni w samym centrum Poznania. Dodatkowo okolica obfituje w liczne restauracje, kawiarnie oraz obiekty sportowe. W niedalekiej odległości znajduje się szkoła oraz targ ze świeżymi owocami i warzywami.

Źródło: materiały prasowe