DODAJ

Powstaje dzielnica wieżowców w Słocinie

Mieszkania i domy / Rzeszów
Powstaje dzielnica wieżowców w
Damian Daraż
2017-11-07 22:00:26
Ruszyła budowa dwóch wieżowców 17-kondygnacyjnych i jednego 12-kondygnacyjnego przy ulicy Witolda w Rzeszowie. Na terenie osiedla Słocina powstają jeszcze takie inwestycje jak Witolda Park i Dzielnica Parkowa z 10 budynkami, liczącymi od 4 do 18 kondygnacji. Potrzebne są nowe drogi.

No osiedlu Słocina, przy ulicy Witolda ruszyła budowa nowych bloków mieszkalnych. Deweloper Apklan wybuduje kompleks trzech nowocześnie zaprojektowanych budynków mieszkalnych, jeden 12-kondygnacyjny, budynek C, oraz dwa 17-kondygnacyjne, budynki A i B. Inwestycja powstaje w sąsiedztwie Wyższego Seminarium Duchownego, szkoły podstawowej, przedszkola, parku oraz sklepów. Budynki mieszkalne zaoferują mieszkania o zróżnicowanych metrażach od 24 do 85 mkw. wraz z dużymi tarasami, każde mieszkanie wyposażone zostanie wideodomofon, a osiedle posiadać będzie pełny monitoring. Dla mieszkańców zaprojektowano miejsca postojowe w parkingu podziemnym.

To nie jedyne osiedle jakie powstaje na Słocinie, w bezpośrednim sąsiedztwie tego kompleksu mieszkalnego powstaje jeszcze większe osiedle. Na pięciohektarowej działce buduje się Dzielnica Parkowa, której inwestorem jest NG Development. Jest to osiedle składające się z 10 budynków o zróżnicowanej wysokości od 4 do 18 kondygnacji wraz podziemnymi garażami. Budynki rosną w oczach.

Dziś osiedle Słocina zamieszkuje ponad 6 tysięcy mieszkańców, wraz z nowymi inwestycjami mieszkalnymi, liczba ta będzie lawinowo rosnąć. Już dziś w godzinach szczytu, główne ulice dojazdowe do osiedla, ulica Witolda i Paderewskiego stoją w korkach. Rada osiedla Słocina wystąpiła z pytaniem do prezydenta i rady miasta, czy planowane są nowe inwestycje drogowe dla tego osiedla. Rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki zapewnia że miasto dba o to, by wraz z nowymi osiedlami powstawały nowe rozwiązania komunikacyjne. Nowe rozwiązanie komunikacyjne dla osiedla Słociny to poszerzenie ulicy Słocińskiej, połączenie ulic Armii Krajowej z ulicą Dunikowskiego, w planach jest też drugie rozwiązanie, połączenie ulicy Lwowskiej z ulicą 10 Dywizji Sudeckiej.