DODAJ

Hines Polska i Carrefour Polska informują o przedłużeniu umowy najmu w Distribution Park Będzin

Logistyka / Będzin
Hines Polska i Carrefour
Kajtman
2014-05-07 11:54:04

Hines Polska i Carrefour Polska informują o przedłużeniu umowy najmu w Distribution Park Będzin. Umowa zawarta na kolejne 5 lat obejmuje: 33 451 mkw. magazynu, 10 000 mkw. części chłodniczej oraz 2 327 mkw. biura.


 


Jak powiedział Kamil Kwiatkowski, Leasing Manager z Hines: "Strategiczna lokalizacja zapewniająca sprawną obsługę logistyczną południowo-zachodniego rejonu Polski oraz wysoka jakość obiektów oferowanych przez Hines zadecydowały o tym, że Carrefour pozostanie w Distribution Park Będzin przez kolejne 5 lat. Dodatkowo profesjonalizm zespołu odpowiedzialnego ze strony Carrefour za umowy najmu umożliwił sprawną i płynną współpracę podczas procesu renegocjacji umowy najmu w Będzinie.


Podsumowując, współpraca z takim najemcą jak Carrefour to czysta przyjemność i niezmiernie cieszymy się, że firma o tak silnej i rozpoznawalnej marce zdecydowała się kontynuować najem w naszym obiekcie."


 


Distribution Park Będzin


Distribution Park Będzin (DP Będzin) jest jednym z najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych w południowej Polsce, na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, przy granicy z Sosnowcem. DP Będzin zlokalizowany jest w niedalekiej odległości od autostrady A4 łączącej Niemcy i Ukrainę oraz w pobliżu trasy E40 prowadzącej w kierunku Krakowa i Wrocławia, będącego zarazem najdłuższym szlakiem prowadzącym ze wschodu na zachód Europy. Lokalizacja charakteryzuje się również dobrym połączeniem z trasą E75 w kierunku Warszawy. DP Będzin składa się w dwóch budynków o łącznej powierzchni 45.780 mkw. Dystrybucja towarów odbywa się 118 platformami załadunkowymi oraz 7 rampami wjazdowymi. Dla najemców przeznaczone jest 214 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i 62 miejsca dla samochodów dostawczych.