DODAJ

Obwodnica Pszczyny nie powstanie na czas

Drogi i mosty / Pszczyna
Obwodnica Pszczyny nie powstanie
RynekInfrastruktury
2013-05-17 10:54:15
Do listopada tego roku Pszczyna nie będzie mieć północnej obwodnicy. Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg w Wojewódzkich w Katowicach mówi, że obejścia nie uda się skończyć w terminie, ale jest szansa, że będzie gotowy do końca roku – pisze „Dziennik Zachodni”.


Na obwodnicy konieczne jest naprawienie całego wiaduktu węzła obwodnicy. Jego konstrukcja wymaga wzmocnienia, a jeden z filarów obiektu należy wyburzyć i postawić od nowa. Wynika to z błędów w projekcie wiaduktu, które dotyczyły jego nośności.ZDW nie doszedł do porozumienia z dotychczasowym wykonawcą obwodnicy, które nie zgodził się na wykonanie naprawy. Teraz inwestor musi ogłosić przetarg na prace naprawcze, jest również w stałym kontakcie z firmą Egis Poland i firmami ubezpieczeniowymi.


 


Na węźle są obecnie prowadzone tylko prace poza częścią konstrukcji, która będzie naprawiana. Błędy projektantów będą kosztować dodatkowe 4,8 mln zł.

Obwodnica Pszczyny biegnąca po północnej części miasta ma 4 km. Znajdzie się na niej węzeł łączący drogę krajową nr 1 z drogą wojewódzką nr 933. Trasa pozwoli odciążyć centrum Pszczyny i upłynni ruch.