DODAJ

W kwietniu kolejne remonty dróg

świętokrzyskie
W kwietniu kolejne remonty
RynekInfrastruktury
2014-04-15 10:58:03

Ponad 7 mln zł netto będą kosztowały inwestycje na drogach województwa świętokrzyskiego. Skanska przebuduje drogę powiatową Klimontów – Obrazów oraz drogi gminne na terenie Połańca. Aktualnie firma realizuje przebudowę drogi wojewódzkiej nr 764 Staszów – Połaniec.

Droga powiatowa z Klimontowa do Obrazowa


Przebudowa drogi powiatowej łączącej Klimontów i Obrazów stanowi III etap projektu współfinansowanego ze środków unijnych, którego inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Sandomierzu. Prace prowadzone będą na 4-kilometrowym odcinku drogi biegnącym przez Klimontów, Adamczowice, Kroblice i Dziewków.


 


Przebudowa obejmuje wzmocnienie nawierzchni istniejącej jezdni i poszerzenie jej do 6 m. W ciągu trasy powstaną pobocza i chodniki, zjazdy do działek, przepusty oraz kanalizacja. Przebudowa drogi będzie się odbywała w istniejącym pasie drogowym.


 


Prace na drogach gminnych w Połańcu


Kolejnymi inwestycjami firmy Skanska w województwie świętokrzyskim będzie przebudowa i remont dróg gminnych w Połańcu. Zakres prac obejmuje remonty 14 odcinków dróg gminnych i osiedlowych w granicy miasta oraz miejscowości Zdzieci Nowe.


 


Drogi zyskają nową nawierzchnię, a osiedla nowe parkingi. – Przebudowane zostaną także sieci wodno-kanalizacyjne i cieplne w rejonie remontowanych dróg – wylicza Tomasz Jaworek, kierownik budowy firmy Skanska.


 


Kiedy ruszą roboty? 


Roboty drogowe na obu kontraktach ruszyły 14 kwietnia. Prace na drodze powiatowej Klimontów – Obrazów będą trwały do końca listopada, z kolei w Połańcu do końca sierpnia tego roku. Skanska będzie je realizowała w taki sposób, by uciążliwości były jak najmniej odczuwalne. Remontowane odcinki dróg będą przez cały okres wykonywania robót przejezdne.


 


Po zakończeniu prac standard dróg i parkingów ulegnie zdecydowanej poprawie, co zwiększy bezpieczeństwo i komfort komunikacji. Przebudowa dróg wpłynie na podniesienie ich przepustowości i standardu.