Piotrków Trybunalski: Więcej dróg do remontu

Piotrków Trybunalski: Więcej dróg do remontu

łódzkie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Modernizacja piotrkowskich ulic rozpoczęła się zaraz po ustaniu zimy. Mimo, iż drogowcy naprawili już kilometry dróg to jeszcze na tym nie koniec remontów. Dzięki dodatkowym pieniądzom, które prezydent miasta Krzysztof Chojniak wyasygnował na ostatniej sesji i uchwaleniu przez radnych zmian w budżecie, kolejne zniszczone drogi przejdą potrzebne modernizacje i remonty.
We wtorek i środę w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta otwarto oferty w dwóch przetargach na naprawę piotrkowskich dróg. Pierwszy przetarg dotyczył przeprowadzenia remontów cząstkowych oraz wykonania nakładki na ulicy Poprzecznej. Urzędnicy zaplanowali wydać na te inwestycje 800 tys. złotych. Wpłynęła tylko jedna oferta, którą zgłosiło konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Peuk i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych, które zaoferowało 790 tys. zł.


Z kolei drugi przetarg dotyczył frezowania i wykonania nowych nakładek. Dziury i nierówności znikną z ulic: Wroniej (od Urzędu Skarbowego do pętli autobusowej), Wysokiej, Hutniczej, Kostromskiej (od Belzackiej do al. Sikorskiego), przedłużenia Zamenhofa (za D.H. Merkury) oraz z ulicy vis-a-vis pętli autobusowej na Słowackiego.

 

Urzędnicy zamierzali wydać na te inwestycje 1,5 mln złotych. Do przetargu zgłoszono dwie oferty. Obie opiewają na kwotę niższą od zakładanej o ponad 600 tys. zł: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Erbedim – 889 tys. zł, a Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Peuk i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych – 892 tys. zł.

REKLAMA


– W najbliższych dniach sprawdzimy wszystkie oferty pod względem formalnym prawnym, a następnie wybierzemy najlepsze i podpiszemy umowę – informują urzędnicy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Prezydent Krzysztof Chojnak podkreśla natomiast, że niestety ze względu na zachowanie procedur, od momentu uchwalenia zmian w budżecie do chwili rozpoczęcia prac mija kilka tygodni. – Zanim uruchomimy pieniądze konieczne jest przeprowadzenie przetargów. A to niestety trwa  zaznacza, dodając, że osobiście monitoruje stan piotrkowskich dróg mobilizując jednocześnie wykonawców prac, aby te przebiegały sprawnie i dokładnie – tłumaczy.


Na tych inwestycjach nie skończą się remonty dróg. Już niedługo w ZDiUM ogłoszony zostanie przetarg na kolejne remonty ulic, wśród, których znajdą się m. in. ulice Matejki, Kościelna, Daniłowskiego i Parkowa. 2013 rok będzie rekordowy pod względem wydatków na remonty i modernizacje piotrkowskich ulic. W budżecie miasta zaplanowano wydać na ten cel 25 mln zł. Dla porównania w 2012 roku było to  11,2 mln zł, a rok wcześniej – 17,2 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA