Strategiczna autostrada A1 rozwinie wiele miast

Strategiczna autostrada A1 rozwinie wiele miast

łódzkie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Ruszyła już budowa autostrady A1 ze Strykowa do Tuszyna, która ma powstać do połowy 2014 roku. 40-kilometrowy odcinek A1 sprawi, że ponad połowa województwa będzie połączona tą trasą. Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień uważa, że ta inwestycja przyczyni się do rozwoju regionu, a szczególnie miast leżących przy węzłach autostrady.

 

– Autostrada A1 jest głównym elementem infrastruktury drogowej Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk w Polsce. W województwie łódzkim autostrada A1 jest jednym ze strategicznych elementów układu drogowego tworzącego ważny węzeł komunikacyjny (A1, A2, S8, S14) w rejonie Łodzi – mówi portalowi „rynekinfrastruktury.pl” Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

 

– Realizacja autostrady A1 na całej długości poprawi dostępność i sprawność transportową województwa z krajem i Europą, wzmocni atrakcyjność terenu dla inwestowania i prowadzenia działalności, co spowoduje dynamiczny rozwój gospodarczy regionu oraz wzrost poziomu życia jego mieszkańców – oznajmia marszałek.

REKLAMA

 

Witold Stępień dodaje, że budowa całej autostrady A1 będzie także szansą na wzrost atrakcyjności turystycznej regionu i doprowadzi do wzrostu ruchu turystycznego „w celach poznawczych, rekreacyjnych, rozrywkowych”.

 

– Aktualny rozwój gospodarczy województwa nawiązuje do infrastruktury transportowej, gdzie duże firmy logistyczne lokalizują się szczególnie w paśmie północ – południe, w sąsiedztwie istniejących i planowanych odcinków autostrady A1 (Kutno, Stryków, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko) – mówi portalowi „rynekinfrastruktury.pl” marszałek Stępień.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA