Wiosenne inwestycje w powiecie lubelskim

Wiosenne inwestycje w powiecie lubelskim

lubelskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Za kilka miesięcy w powiecie lubelskim przybędzie kilkanaście kilometrów lepszych dróg. Jedną z najpoważniejszych realizowanych inwestycji będzie przebudowa ciągu złożonego z dwóch tras. Zadanie to zostanie wykonane dzięki dotacji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił przetarg na modernizację ponad 10 km dróg Jastków – Sieprawice – Tomaszowice oraz Bogucin – Sługocin – Sieprawki. W pierwszym przypadku drogowcy przebudują ponad 3,5 km nawierzchni i wykonają chodnik o długości 700 m w Tomaszowicach i Tomaszowicach kolonii.

 

Druga inwestycja będzie realizowana na terenie gmin Jastków i Garbów. W pierwszej zostanie poprawiona nawierzchnia na 4-kilometrowej drodze Bogucin – Sługocin – Sieprawki, powstanie też 400 m chodnika, powstaną też parkingi o łącznej powierzchni prawie 700 m2.

 

Na terenie gminy |Garbów zostanie wykonane połączenie drogi powiatowej z drogą krajową nr 17. Nowa nawierzchnia zostanie wykonana w sumie na odcinku drogi o długości prawie 2,5 km. Z kolei przy szkole w Bogucinie powstanie niecałe 1,5 km chodnika z parkingiem.

REKLAMA

 

Przetarg na wykonanie powyższych robót zostanie prawdopodobnie ogłoszony w kwietniu, a wszystkie prace zostaną zrealizowane do 28 sierpnia bieżącego roku. Połowę środków pieniężnych na realizację zadania samorząd powiatowy otrzyma z budżetu państwa, a resztę zapewni wraz z gminami, na terenie których znajdują się wspomniane odcinki dróg.

 

Wraz z gminami powiat lubelski zamierza w najbliższych miesiącach zrealizować też kilka innych ważnych inwestycji. Chodzi m.in. o wspólną z gminami Bychawa i Jabłonna przebudowę trasy Bychawa (ul. Mickiewicza) - Olszowiec – Piotrków – Kolonia o łącznej długości prawie 3,5 kilometra. Przetarg na wykonanie tych robót powinien być rozstrzygnięty pod koniec marca, a termin realizacji wyznaczono na 30 czerwca. W tym samym czasie, na terenie gminy Niemce, powinien być przebudowany 400-metrowy odcinek drogi Lubartów – Annobór – Nowy Staw – Niemce.

 

Miesiąc później mają się zakończyć prace na trasie Leonów – Włóki – Charlęż – Zawieprzyce – Wólka Zawieprzycka. W tym przypadku do przebudowy jest przewidziany odcinek o długości 2,5 km na terenie gminy Niemce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA